Wywiady i felietony

Autor: Ireneusz Dąbrowski | Dodano: 2022-01-10 13:42

Czy Pegasus może mieć konto na Facebooku?

Faktem, który spowodował moją chęć, a w zasadzie kompulsywną potrzebę, zabrania głosu, jest decyzja jednego z portali społecznościowych o zamknięciu (zablokowaniu) konta jednej z polskich partii politycznych i rozgorzała potem dyskusja na temat słuszności czy niesłuszności takiego postępowania.

facebook Ireneusz Dąbrowski pegasus
Autor: Wojciech Urbanek | Dodano: 2021-12-22 08:15

Zakupy Kanye Westa

Grudzień, jak co roku, przynosi ze sobą gorączkę zakupów. Wielu konsumentów zamiast galerii handlowych wybiera, ze względu na bezpieczeństwo i niższe ceny, sklepy online. Czy aby na pewno to właściwy wybór?

amazon felieton kanye west wojciech urbanek
Autor: Szymon Janiak | Dodano: 2021-12-20 08:15

Dlaczego fundusze venture capital kłamią?

„Będziemy was wspierać na wielu polach – smart money to nasz fundament. Marketing, networking, finanse to tylko część obszarów, w których specjalizuje się nasz fundusz.” Startup naiwnie zgadza się, w pełni szczęścia, które pryska tuż po inwestycji, a VC odzywa się raz na kwartał z prośbą o raport. Dlaczego to robią?

startup Szymon Janiak venture capital
Autor: Tomasz Gołębiowski | Dodano: 2021-12-08 08:15

Chcemy być nr. 1 na świecie

„Polskim firmom IT trudno wygrywać z amerykańskimi podmiotami, które w kolejnych rundach zyskują finansowanie rzędu 10, 20 czy 30 milionów dolarów i mogą podnieść stawki o 5 czy 10 tysięcy dolarów na głowę tylko po to, aby jak najszybciej pozyskać żądanego pracownika” – mówi Piotr Nowosielski, CEO Just Join IT.

just join it Piotr Nowosielski