Wywiady i felietony

Autor: Andrzej Gontarz | Dodano: 2020-09-14 10:32

Duży musi działać zwinnie

„Firma, która oferuje nam swoje produkty, musi wykazywać się elastycznością i bardzo dobrym rozpoznaniem potrzeb użytkowników końcowych. Przy czym wdrożenie projektu nie oznacza jego końca. Równie ważne jest dbanie o późniejsze utrzymanie rozwiązań” – mówi Marcin Czajkowski, odpowiedzialny za digitalizację procesów administracyjnych w fabryce Volkswagen Poznań.

erp sap scada
Autor: Tomasz Bitner | Dodano: 2020-09-09 09:33

COBOL nie umiera nigdy

Świat stoi na mainframe’ach i COBOL-u, tymczasem amerykańskie urzędy pracy wyłożyły się na nich jak krowa na wrotkach. O co tutaj chodzi?

mainframe
Autor: Dominik Żochowski | Dodano: 2020-09-02 13:15

MŚP kontra systemy biznesowe

Utworzenie zintegrowanej, sprawnej i w pełni funkcjonalnej platformy, która obsługuje wszystkie elementy procesów biznesowych w firmie, to w Polsce wciąż utopijna wizja.

engave
Autor: Tomasz Gołębiowski | Dodano: 2020-08-28 09:30

Schrems II, czyli TSUE wywraca stolik

„Berliński urząd ds. ochrony danych osobowych uznał, że nie można teraz transferować danych do USA i nie powinny one przekraczać unijnych granic. To najostrzejsze, jak do tej pory, oficjalne stanowisko” - mówi Marcin Maruta, partner w kancelarii Maruta Wachta, na temat lipcowego wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie Schrems II, który podważył decyzję o Privacy Shield ze Stanami Zjednoczonymi, w związku ze zbyt swobodnym dostępem amerykańskich władz do europejskich danych.

kancelaria Maruta Wachta Marcin Maruta privacy shield RODO safe harbour Schrems II TSUE
Autor: Tomasz Janoś | Dodano: 2020-08-26 15:24

Partnerstwo z wartością dodaną

„W nowym roku finansowym, który zaczął się 1 kwietnia, rozpoczęliśmy przegląd kanału partnerskiego po to, by nasze zasoby i inwestycje mogły lepiej służyć tym resellerom, którzy z naszego punktu widzenia oferują wartość dodaną, w postaci chociażby aplikacji i usług kierowanych do konkretnych sektorów gospodarki” – mówi Roman Sioda, Country Manager Lenovo Data Center Group Poland.

lenovo Roman Sioda
Autor: Jerzy Karwelis | Dodano: 2020-08-17 10:55

Przedsiębiorcy

Tym razem chciałem się przyjrzeć cichym bohaterom naszych pandemicznych czasów, którymi stali się przedsiębiorcy. I to stali się nagle. Do tej pory mało się o nich mówiło. Raczej mówiło się do nich. Teraz są tematem wielu rozmów, trosk i rządowych decyzji. Przedsiębiorcy wyszli spod kamienia III RP.

jerzy karwelis