Wywiady i felietony

Autor: Dominik Żochowski | Dodano: 2020-10-12 09:45

Być przedsiębiorcą – oto jest wyzwanie

Uruchomienie, sprawnej i w pełni funkcjonalnej platformy, pozwalającej na szybką rejestrację firmy – to w Polsce wciąż utopijna wizja. Tworzone w mozole systemy tego typu mają wiele ułomności, nie są przyjazne użytkownikowi i rzadko spełniają podstawowe założenia.

Dominik Żochowski engave
Autor: Andrzej Gontarz | Dodano: 2020-10-09 09:45

Implementujemy rozwiązania patchworkowe

„W segmencie fashion jest niewiele standardowych rozwiązań IT. Zresztą nie ma co ich szukać, bo po prostu są niedostępne na rynku. Nasza konkurencja od lat pisze rozwiązania dla siebie, podobnie postępujemy i my” – mówi Arkadiusz Wróbel, CIO w LPP.

Arkadiusz Wróbel LPP
Autor: Paweł Pilarczyk | Dodano: 2020-10-07 09:45

Czego boi się Trump?

Konflikt handlowy między Ameryką a Chinami coraz bardziej się nasila. Jest to szczególnie widoczne w branży nowych technologii, czyli jednej z kluczowych branż, które napędzają gospodarkę. Czy dążymy do deglobalizacji?

5G Donald Trump Paweł Pilarczyk
Autor: Tomasz Gołębiowski | Dodano: 2020-10-02 09:45

Nie żałuję żadnej decyzji

„Raz na jakiś czas słyszałem taką radę, że Statim powinien się czymś wyróżniać, w czymś wyspecjalizować, bo inaczej przestaniemy się rozwijać i nie będziemy konkurencyjni. Długo nad tym myślałem, a w podjęciu ostatecznej decyzji pomógł nam przypadek” - mówi Piotr Wypijewski, prezes Statim Integrator.

Piotr Wypijewski statim
Autor: Wacław Iszkowski | Dodano: 2020-09-30 09:45

Sztuczna inteligencja: kilka pytań do Microsoftu (i nie tylko)

Niedawno Microsoft, w odpowiedzi na opublikowaną przez unijne władze „Białą Księgę AI”, opublikował obszerny dokument pod dość ogólnym hasłem „Trust and excellence made in Europe”. Widać w nim ogromną determinację producenta w upowszechnianiu rozwiązań sztucznej inteligencji w instalacjach przetwarzania w chmurze na obszarze UE. Jest to zrozumiałe, ale jednocześnie warte przeanalizowania, co wymaga nieco czasu i zaangażowania.

ai sztuczna inteligencja Wacław Iszkowski
Autor: Ireneusz Dąbrowski | Dodano: 2020-09-28 09:45

Ecce homo

Nie wiem, jak to się stało, ale od pewnego czasu nie znajdujemy wokół siebie autorytetów, wzorców osobowych do naśladowania, a nawet idole popkultury też jakby skarleli i nie są tym, czym byli dawniej.

Henryk Wujec Ireneusz Dąbrowski robert lewandowski