IT - biznes, trendy, technologie. miesięcznik komputerowy przeznaczony dla firm komputerowych i związanych z branżą IT.

Wywiady i felietony

Autor: Paweł Cyzman | Dodano: 2024-02-28 08:15

Crunch w analizie

Poniżej pokuszę się o wskazanie na osiem źródeł tytułowego problemu, najbardziej znanego z branży gamingu, ale występującego też w sektorze analityków.

crunch time Paweł Cyzman
Autor: Jerzy Martini | Dodano: 2024-02-14 08:15

Sądy po stronie podatników

Podatnik, który „wpadł” w karuzelę VAT, prawie zawsze był oskarżany o świadome uczestnictwo lub ewentualnie o brak zachowania „należytej staranności”. Takie podejście to jedna z największych porażek naszego państwa.

jerzy martini karuzela vat martinitax
Autor: Wacław Iszkowski | Dodano: 2024-02-12 08:15

Czas na e-wybory

Po wyciszeniu ubiegłorocznych emocji wyborczych przyszedł czas na zastanowienie się nad wprowadzeniem systemu głosowania przez internet – początkowo obok systemu tradycyjnego.

e-wybory felieron wacław iszkowki
Autor: Paweł Przewięźlikowski | Dodano: 2024-02-05 08:15

Dziękuję, Januszu

W niedzielę 17 grudnia dotarła do mnie smutna wiadomość o odejściu Profesora Janusza Filipiaka, ojca krakowskiego sektora technologicznego, założyciela i CEO Comarchu, firmy która mnie ukształtowała jako lidera i przedsiębiorcę. Pragnę podzielić się z Państwem kilkoma wspomnieniami, które są związane z Januszem. Nie zamierzam przypominać Jego licznych zawodowych dokonań. Zależy mi raczej na pokazaniu, jaki te dokonania miały wpływ zarówno na mnie i moich kolegów, jak i na polski biznes.

Bogdan Sieczkowski Comarch janusz filipiak janusz homa paweł przewięźlikowski Ryvu Therapeutics
Autor: Szymon Janiak | Dodano: 2024-01-15 08:15

Uwaga na granty

Startupy bezmyślnie biorą dotacje, które doprowadzają je do upadku. Wychodzą z prostego założenia, że skoro są miliardy, to trzeba z nich korzystać.

granty startup Szymon Janiak