Vertiv Liebert GXT5: liczy się TCO
Nowa konstrukcja autorstwa specjalistów Vertiv to wydajny i wyposażony w inteligentne funkcje UPS do ochrony krytycznych aplikacji.
Nowy zasilacz tej marki, o mocy 5–10 kVA, który został wyposażony w baterie litowo-jonowe, zaprojektowano w topologii online. Konstruktorzy tego modelu zapewnili jego użytkownikom najwyższy poziom kondycjonowania i ochrony zasilania dla krytycznych urządzeń i systemów IT, takich jak sprzęt sieciowy czy serwery. Ze współczynnikiem mocy (PF) równym 1 i zerowym czasem przełączania na baterie UPS Liebert GXT5 zabezpiecza chronione systemy w najszerszym zakresie problemów z zasilaniem, płynnie przechodząc na podtrzymanie akumulatorowe, jeśli jakość mocy wejściowej wykracza poza wyznaczone poziomy.
Liebert GXT5 może pracować w konfiguracji rack i tower. Jest doskonałym rozwiązaniem do wdrożeń w rozproszonych środowiskach i na brzegu sieci, gdzie wolna przestrzeń jest na wagę złota. Z uwagi na minimalne wymagania w zakresie utrzymania szczególnie sprawdza się w zdalnych lokalizacjach, obsługiwanych przez niewielką liczbę personelu IT lub w ogóle pozbawionych takiej opieki.
Wewnętrzny akumulator zasilacza zapewnia wyjątkowo długi czas podtrzymania (do 13 minut przy pełnym obciążeniu) i gwarantuje dostępność krytycznych aplikacji podczas nieoczekiwanej przerwy zasilania. O bezpieczeństwie użytkowania w krytycznych środowiskach IT świadczą certyfikaty zgodności z normami branżowymi dotyczącymi zasilaczy UPS i akumulatorów litowo-jonowych, takimi jak IEC 62 040–1/-2, IEC 62 619, IEC 61 000-3-2/3–12/4–5, UL 1778, UL 1973 i UL 1642. Standardowa 5-letnia gwarancja zapewnia użytkownikowi spokój ducha i ochronę inwestycji.
Należy podkreślić, że zasilacz UPS Liebert GXT5 wykazuje cechy zgodne z założeniami zrównoważonego rozwoju i ekologii. Akumulatory litowo-jonowe wymagają mniejszych nakładów konserwacyjnych, a tym samym ograniczone są potrzeby w zakresie transportu, co zmniejsza emisję dwutlenku węgla. Baterie mają przy tym dłuższą żywotność, co ogranicza ilość odpadów. Wymagają też mniejszej ilości materiału dla zapewnienia takiej samej wydajności i nawet 99 proc. elementów takiego akumulatora można poddać recyklingowi.
Sześć powodów, dla których warto wybrać UPS z bateriami litowo-jonowymi
- Większa kompaktowość: baterie litowo-jonowe ważą 40–60 proc. mniej i zajmują o 40 proc. mniej miejsca niż akumulatory VRLA, oferując więc znacznie większą gęstość mocy.
- Dłuższa żywotność: w porównaniu do tradycyjnych baterii, których żywotność to 3–5 lat, technologia litowo-jonowa może zapewnić żywotność baterii od 8 do 10 lat (lub więcej); to oznacza, że UPS staje się praktycznie niemal bezobsługowy, nie wymagając wymiany baterii przez cały okres eksploatacji; baterie litowo-jonowe oferują też średnio 10 razy więcej cykli ładowania i rozładowania.
- Niższy TCO: baterie litowo-jonowe mogą przynieść w ciągu swojego cyklu życia do 50 proc. oszczędności w porównaniu z VRLA; wynika to głównie z ich większej żywotności, odporności na wysokie temperatury, obniżonych kosztów konserwacji i instalacji.
- Szybsze ładowanie: baterie UPS-a ładują się szybciej; akumulatory litowo-jonowe mogą potrzebować nawet 3 razy mniej czasu na naładowanie od 0 do 90 proc. pełnej pojemności, co zmniejsza ryzyko awarii chronionego sprzętu zanim bateria UPS-a się naładuje.
- Wyższe temperatury: baterie litowo-jonowe mogą działać w temperaturze do 40 stopni, bez negatywnego wpływu na ich wydajność, zaś akumulatory VRLA powyżej 25°C tracą połowę żywotności co 10°C.
- Większa kontrola nad stanem baterii: baterie litowo-jonowe są wyposażone w zaawansowany zintegrowany system zarządzania (BMS); zapewnia on dokładne informacje dotyczące kondycji i czasu pracy baterii oraz chroni ogniwa baterii przed negatywnymi zjawiskami związanymi prądem, temperaturą, nadmiernym ładowaniem lub rozładowaniem.
Więcej informacji: Paweł Poziemski, Application Engineer, Vertiv, Pawel.Poziemski@vertiv.com
Podobne artykuły
Zasilacze dla SOHO: kompaktowe, mocne i… ładniejsze
W segmencie zasilaczy dla biur domowych i „małego biznesu” widać trend projektowania poszczególnych modeli z myślą o konkretnych grupach użytkowników i ich konkretnych potrzebach.
Zasilanie centrów danych w erze AI
Postępującemu przenoszeniu wielkich obciążeń z układów CPU na GPU towarzyszy rosnące obciążenie systemów zasilania i chłodzenia centrów danych.
Uroczysta Gala CRN: wiedza, partnerstwo, wiarygodność
Po raz pierwszy w historii wręczyliśmy wybitnym integratorom tytuły CRN IT Master, jak też mieliśmy zaszczyt uhonorować liderów dystrybucji wyróżnieniem Promotor Wiedzy i wręczyć Certyfikaty CRN Channel Master tym producentom, którzy wyjątkowo dobrze dbają o swój ekosystem partnerski.