Niewiele jest branż, które nie odczuły negatywnych skutków pandemii. Jak sugerują specjaliści, próba odbudowania zaległości spowodowanych lockdownem potrwa jeszcze dłuższy czas, co wymagać będzie dużej rozwagi przy planowaniu wydatków. Przedsiębiorcy, by utrzymać załogę, w pierwszej kolejności zawsze szukają oszczędności poprzez cięcie kosztów operacyjnych. Jednym ze skuteczniejszych sposobów na radykalne zmniejszenie comiesięcznych wydatków jest zakup wydajnych, a także najbardziej ekonomicznych, chociaż niekoniecznie najtańszych, urządzeń drukujących i skanujących.

Oferta urządzeń wielofunkcyjnych firmy Epson jest idealnie wpisana w tę sytuację. Japoński producent od lat udoskonala autorski druk piezoelektryczny, którego technologia nie wymaga użycia ciepła, co ogranicza zużycie energii elektrycznej o 90 proc. w porównaniu z drukarkami laserowymi. Biznesowe modele Epsona wychodzą przed szereg również dzięki niższym o 50 proc. kosztom uzyskania kolorowych wydruków. W modelach Work-Force Pro wynoszą one zaledwie kilka groszy za stronę.

Skalowanie biura bez wyrzeczeń na wydajności 

Wzmożona obecnie ostrożność sprawiła, że wiele przedsiębiorstw, by ograniczyć liczbę osób przebywających w jednym czasie w tym samym pomieszczeniu, wprowadziło rotacyjny system pracy. W efekcie pracownicy nie korzystają z całej powierzchni biura, choć jej utrzymanie generuje spore i niepotrzebne koszty. Nic dziwnego, że część pracodawców wycofała się z wynajmu pustych przestrzeni, ograniczając się na przykład do jednego piętra budynku, w miejsce dwóch pięter przed lockdownem. 

Rzecz jasna, mniejsza przestrzeń to także mniej miejsca na urządzenia. W wielu przypadkach powoduje to konieczność zastąpienia całej floty zaledwie kilkoma urządzeniami o niewielkich gabarytach. W tym kontekście warto wspomnieć model Epson WorkForce Pro WF-C5790DWF, który doskonale nadaje się dla mniejszych grup roboczych. Mimo stosunkowo kompaktowych rozmiarów pozwala jednak na bardzo wydajną pracę – pierwszą stronę (czarno-białą) drukuje po upływie 4,8 sekundy, co jest najlepszym wynikiem w swojej klasie. Z kolei miesięczna liczba wydruków szacowana jest na 45 tys. stron.

1-21425-productpicture_opt

Rozwiązaniem, które należy polecić przedsiębiorcom szukającym jeszcze większej wydajności, jest model WorkForce Pro WF-C879RD3TWFC. Wyposażony został w system RIPS (Replaceable Ink Pack System) składający się z pojemnych wkładów, które zapewniają wydruk 86 tys. stron czarno-białych i 50 tys. kolorowych, bez konieczności uzupełniania atramentu. Wysoka wydajność przekłada się także na brak potrzeby przechowywania materiałów eksploatacyjnych oraz radykalnie mniej odpadów (aż o 97 proc., według badań instytutu BLI), co jest dobrą wiadomością w kontekście cennej przestrzeni – w efekcie pracodawca może zrezygnować z wynajmowania części zaplecza.

Niezawodność wpływa na bezpieczeństwo

Doświadczenia użytkowników z małych i średnich firm wyraźnie wskazują na wyjątkową niezawodność urządzeń biurowych firmy Epson. W przypadku drukarek jest to zasługą wspomnianej technologii, która wyeliminowała konieczność podgrzewania podzespołów czy nośników. W efekcie pozwoliło to na pozbycie się tonerów, grzałek czy bębnów, a więc elementów, które wymagają regularnych wymian. Bezobsługowa eksploatacja, poza oszczędnością i eliminacją przestojów sprzętu, w obecnych czasach nabiera nowego zna-czenia. Warto bowiem podkreślić, że im mniejsza liczba wizyt serwisowych, tym łatwiej o utrzymanie reżimu sanitarnego, co przekłada się na bezpieczne warunki pracy.

Bezawaryjność biznesowych urządzeń firmy Epson jest także związana z zastosowaniem głowicy drukującej PrecisionCore, która pozwala na wyjątkowo wydajną pracę w trybie ciągłego drukowania. Co więcej, zaletą tego rozwiązania jest znakomita jakość wydruków, przede wszystkim w porównaniu z urządzeniami laserowymi. Dzięki PrecisionCore model Epson WF-C5790DWF, za sprawą drukowania kroplami o zmiennej wielkości (do 3 pikolitrów) oraz najnowszej generacji tuszy (DURABrite Pro i DURA-Brite Ultra) zapewnia najwyższą rozdzielczość i jakość dokumentów. Takie wydruki są odporne na działanie UV i wody oraz mają zapewnioną trwałość na 200 lat.

W kontekście powszechnego ograniczania kontaktów twarzą w twarz, warto także wspomnieć o zestawie narzędzi służących do zdalnego zarządzania flotą drukarek. Dzięki usłudze Epson Remote Service możliwe jest przeprowadzenie zaawansowanej diagnostyki bez konieczności fizycznego dostępu do drukarki. Z ko-lei oprogramowanie Epson Device Admin pozwala administratorom na całościowe zarządzanie flotą, w tym kontrolę stanu materiałów eksploatacyjnych we wszystkich urządzeniach.

Wydajne skanery wracają do łask

Ograniczenia związane z dystansem społecznym spowodowały radykalne zwiększenie ilości zadań związanych z cyfryzacją dokumentacji. Pracownicy oraz pracodawcy coraz częściej dostarczają dokumenty (np. umowy) w formie skanów, eliminując w ten sposób potrzebę wysyłania ich fizycznej kopii. Rozwiązaniem, które w tej sytuacji zdecydowanie usprawnia przepływ informacji, jest wydajny skaner z rozbudowanymi podajnikami.

4-27741-productpicture_opt

Epson wprowadził ostatnio do oferty dwa nowe urządzenia w formacie A3 – niezwykle szybkie (do 90 str./min.) i wydajne modele WorkForce DS-30000 oraz DS-32000. Oba wyposażono w automatyczny podajnik ADF na 120 arkuszy. Na wzrost produktywności wyraźnie wpływa także aplikacja Document Capture Pro, która pozwala na błyskawiczną dystrybucję dokumentów (np. do przypisanego adresu e-mail lub określonych folderów na dysku chmurowym).

Niezbędnik domowego biura

Bardzo liczną grupę stanowią pracownicy, którzy swoje obowiązki zawodowe wykonują w całości z domu. Po pierwszych miesiącach zmian okazało się, że zdalna praca może być równie wydajna jak stacjonarna. By jednak utrzymać wysokie wskaźniki produktywności, należy odpowiednio wyposażyć swoje domowe stanowisko. Nic więc dziwnego, że w pierwszym okresie lockdownu Epson zanotował rekordową liczbę sprzedanych drukarek klasy domowej. Potrzeby te doskonale spełniają urządzenia wyposażone w system zasilania w atrament z serii EcoTank. Rozwiązanie to gwarantuje niezawodność, szybką pracę oraz wyjątkowo niskie koszty eksploatacji.

Monochromatyczne urządzenia z serii EcoTank zapewniają najniższe na rynku koszty wydruku (poniżej 1 gr za stronę). Przykładowo, model EcoTank M3180, czyli urządzenie 4w1, gwarantuje wyjątkowo krótki czas oczekiwania na pierwszą stronę oraz szybkość wydruku wynoszącą 20 str./min. Nie bez znaczenia jest także wydajność zestawu startowego, który pozwala zadrukować nawet 11 tys. stron bez konieczności uzupełniania atramentu. Rzadsze zakupy materiałów eksploatacyjnych to, poza oszczędnością, także większe bezpieczeństwo zdrowia pracowników. Warto podkreślić, że w ofercie japońskiego producenta znaleźć można również mniejsze modele z tej serii. Przykładowo, drukarka EcoTank M1180, dzięki niewielkim rozmiarom wpasuje się w nawet najmniejszą przestrzeń domo-wego biura.

3-m3180-web_1_opt

Z kolei profesjonaliści poszukujący niezwykle wydajnego urządzenia typu 4w1 (drukowanie, kopiowanie, skanowanie i faksowanie), które zapewni im tani i kolorowy wydruk w formacie A3+, powinni zainteresować się modelem Epson EcoTank L15160. Jest wyposażony w rozbudowany zestaw podajników (dwa podajniki przednie na 250 arkuszy A3+, ADF na 50 arkuszy A3), które wyraźnie zwiększają produktywność pracy. Podobnie jak w przypadku biznesowych modeli wyższej klasy, sprzęt ten jest niezawodny i charakteryzuje się praktycznie bezobsługową eksploatacją.

Epson-Logo_opt

Dodatkowe informacje: Robert Reszkowski, Business Sales Manager, Epson, robert.reszkowski@epson.pl, www.epson.pl/businessinkjet