Schneider Electric Easy UPS 3-Phase Modular: jak łatwo zapewnić ciągłość działania
Nowy zasilacz to przykład niezawodnego, skalowalnego, a jednocześnie nieskomplikowanego w użyciu rozwiązania.
Easy UPS 3-Phase Modular oferuje solidną ochronę zasilania i wysoką dostępność w zoptymalizowanej kosztowo jednostce o zakresie mocy 50–250 kW (400 V) i redundancji N+1, co sprawia, że jest to idealne rozwiązanie dla małych i średnich centrów danych oraz innych zastosowań o znaczeniu krytycznym.
Jak sama nazwa wskazuje, 3-fazowy modułowy Easy UPS został zaprojektowany tak, aby uprościć każdy etap procesu wdrażania ochrony zasilania. Zasilacz jest łatwy w konfiguracji, instalacji i eksploatacji. Konstrukcja ułatwia przy tym dobór jednostki, jej wycenę, przechowywanie, instalację, skalowanie i utrzymanie.
Co więcej, dzięki Easy UPS można zwiększyć dostępność chronionych usług bez konieczności zajmowania dużej powierzchni. Dodatkowy moduł mocy pozwala bowiem uzyskać wewnętrzną redundancję N+1, gwarantując bardzo wysoką dostępność bez potrzeby zapewniania nadmiarowego miejsca.
Modułowa i skalowalna konstrukcja 3-fazowego zasilacza Easy UPS umożliwia Live Swap, czyli wymianę modułów mocy w trakcie pracy systemu. Jego konstrukcja daje kontrolę nad początkową inwestycją kapitałową, zapewniając ciągłość zasilania i elastyczność przy zwiększaniu wydajności w miarę rosnących potrzeb. Z Easy UPS można szybko i łatwo dobrać odpowiednią moc ochrony zasilania i redundancji. Zapewnia to optymalizację wydajności operacyjnej i trwałe ograniczenie zużycia energii. Także jego czas pracy bateryjnej jest optymalny, dzięki szerokiemu zakresowi tolerancji napięcia wejściowego (od -20% do +15%). Jak najlepsze dopasowanie ochrony do rzeczywistych potrzeb IT jest możliwe dzięki współczynnikowi mocy (PF) równemu 1.
Easy UPS: szeroka gama zastosowań
- Centra danych: małe i średnie data center, edge computing
- Telekomunikacja: centrale komunikacyjne, urządzenia transmisyjne, sprzęt IT
- Budynki komercyjne: powierzchnia handlowa/biurowa, przedsiębiorstwa produkcyjne
- Handel: pomieszczenia techniczne w centrach handlowych lub oddziałach firm
- Transport: lotniska, tunele, urządzenia kolejowe
- Służba zdrowia: sprzęt do radiologii i obrazowania, sale operacyjne i oddziały intensywnej terapii, systemy zasilania awaryjnego
Urządzenie posiada etykietę Green Premium Schneider Electric. To certyfikat, który potwierdza wydajność energetyczną, trwałość, możliwość recyklingu i przejrzystość, prowadzące do ograniczenia wpływu na środowisko. Dodatkowo nowe rozwiązanie wykorzystuje zaawansowane technologie obejmujące wysoką sprawność, inteligentne zarządzanie bateriami, monitorowanie i sterowanie w czasie rzeczywistym, co czyni go jednym z najbardziej opłacalnych i energooszczędnych zasilaczy bezprzerwowych dostępnych na rynku.
Inteligentny tryb Smart Power Test (SPoT) eliminuje potrzebę stosowania kosztownej obciążnicy dzięki czemu obniża koszty testów odbiorczych w miejscu instalacji. 3-fazowy zasilacz modułowy Easy UPS współpracuje z platformą EcoStruxure, kompleksowym rozwiązaniem zarządzania infrastrukturą centrów danych Schneider Electric (DCIM). Wliczona w cenę rozwiązania Easy UPS usługa rozruchu, optymalizująca wydajność, jakość i bezpieczeństwo systemu, podnosi efektywność kosztową jednostki. Z kolei możliwość zdalnego zarządzania zasilaczem jest gwarancją niezakłóconej eksploatacji, dzięki czemu jest to doskonały wybór dla centrów danych oraz zastosowań komercyjnych i przemysłowych.
Easy UPS 3-Phase Modular jest częścią portfolio produktów 3-fazowych serii Easy UPS Schneider Electric.
Easy UPS: najważniejsze fakty
• 3-fazowy modułowy UPS o zakresie mocy 50-250 kW (400V), z funkcją Live Swap umożliwiającą wymianę modułów mocy podczas pracy urządzenia
• Najlepsza w swojej klasie ochrona zasilania i optymalizacja kosztów inwestycyjnych.
• Skalowalność i redundancja N+1 w kompaktowej obudowie.
• Etykieta Green Premium potwierdzająca zaangażowanie Schneider Electric w zrównoważony rozwój.
Więcej informacji można znaleźć tutaj: Easy UPS
Podobne artykuły
Wymienić, czy czekać aż się zepsuje?
Starsze, używane przez wiele lat UPS-y zwiększają koszty utrzymania, serwisu i wydatki operacyjne. Są także mniej wydajne, co wobec wzrostu cen energii staje się coraz ważniejszym argumentem w sprzedaży nowych systemów.
Domowy UPS coraz bardziej „zarobiony”
W segmencie UPS-ów przeznaczonych dla klientów z segmentu SOHO nie ma wiele miejsca na innowacje, ale przybywa za to nowych zastosowań.
DCIM receptą na droższe przestoje
Zastosowanie odpowiednich narzędzi do zarządzania zawsze kosztuje mniej niż awaria w centrum danych.