Profesjonalny wideomonitoring nawet w domu
Urządzenia z rodziny QNAP QVR Pro to sieciowe rejestratory obrazu z kamer monitoringu wideo dla użytkowników domowych, SOHO oraz MŚP. Zapewniają bardzo wysoką wydajność pracy oraz łatwą rozbudowę pojemności.
W ramach rodziny QVR Pro oferowane są cztery modele rejestratorów. Urządzenia zapewniają monitorowanie wideo/audio w czasie rzeczywistym, nagrywanie obrazu w wysokiej rozdzielczości z wielu kamer IP i jednoczesne jego odtwarzanie na monitorze podłączonym bezpośrednio przez port HDMI, komputerze czy sprzęcie mobilnym.
Mimo że funkcja rejestratora wideo dostępna jest w wielu zwykłych serwerach NAS, rekomendowane jest skorzystanie w tym celu z odrębnego urządzenia. W serwerach NAS monitoring jest tylko jedną z wielu aplikacji dostępnych dla użytkowników, co w przypadku dużego obciążenia tego systemu może mieć wpływ na wydajność zapisu obrazu z kamer.
Rejestratory QNAP QVR Pro współpracują z tysiącami modeli kamer ponad 150 marek, w tym z urządzeniami przesyłającymi dane strumieniowo (ONVIF i RTSP/HTTP). Obsługiwane są nawet kamery USB, co umożliwia użytkownikom domowym oraz dysponującym ograniczonym budżetem proste stworzenie ekonomicznego środowiska nadzoru wideo.
Z oprogramowaniem rejestratorów QVR Pro zintegrowany został mechanizm wykrywania ruchu, który działa nawet w przypadku korzystania z podstawowych kamer sieciowych i USB. To duże ułatwienie dla użytkowników, gdyż standardowe systemy nadzoru zwykle zapewniają nagrywanie i powiadamianie o zdarzeniach tylko przy zastosowaniu drogich kamer z wbudowanym mechanizmem wykrywania ruchu.
Dostęp do zarejestrowanego materiału umożliwia oprogramowanie QVR Pro Client, przeznaczone dla systemów Windows i mac OS. Zapewnia ono elastyczne przełączanie się pomiędzy trybem widoku na żywo z wielu kanałów, a trybem odtwarzania nagrań z określonego przedziału czasowego. Natomiast wbudowany mechanizm Qdewarp umożliwia przeglądanie nagrań z kamer typu rybie oko jako obrazów o proporcjonalnych współczynnikach i rozmiarach, bez potrzeby konwertowania oryginalnego nagrania. Dostępnych jest też wiele różnych metod powiadamiania o zdarzeniach, w tym migające czerwone obramowania kanałów, ostrzegawcze sygnały dźwiękowe i ikony ruchu na e-mapie.
QNAP przygotował także aplikację QVR Pro Client dla urządzeń mobilnych. Umożliwia ona zdalne monitorowanie wielu kanałów jednocześnie. Jeśli połączenie z siecią jest wolne lub jest płatne/ograniczone, można wybrać tryb niskiej przepustowości, aby obraz był wyświetlany strumieniowo ze zoptymalizowaną przepustowością, bez pogorszenia jakości nagrań. Bezpośrednio z aplikacji możliwe jest też sterowanie kamerami PTZ.
Bardzo ciekawą funkcją jest zapewniona przez QNAP możliwość stworzenia środowiska wysokiej dostępności dla systemu monitoringu. Posiadacze rejestratora QVR Pro oraz zwykłego serwera NAS firmy QNAP (bazującego na architekturze x86, z minimum 4 GB pamięci RAM), mogą zainstalować na tym drugim aplikację QVR Guard, która w przypadku awarii rejestratora automatycznie, na czas niezbędny do naprawy, przejmie zadania nagrywania, co zapewnia niezawodną redundancję systemu monitoringu.
Urządzenia QVR Pro objęte są dwuletnią gwarancją, którą można przedłużyć do 5 lat. Producent zapewnia partnerom dodatkowe atrakcyjne rabaty dla sprzedaży prowadzonej w ramach zarejestrowanych projektów.
Autoryzowanymi dystrybutorami rozwiązań QNAP w Polsce są: AB, EPA Systemy i Konsorcjum FEN.
Kontakt dla partnerów: Grzegorz Bielawski, Country Manager, QNAP, gbielawski@qnap.com
Podobne artykuły
Uroczysta Gala CRN: wiedza, partnerstwo, wiarygodność
Po raz pierwszy w historii wręczyliśmy wybitnym integratorom tytuły CRN IT Master, jak też mieliśmy zaszczyt uhonorować liderów dystrybucji wyróżnieniem Promotor Wiedzy i wręczyć Certyfikaty CRN Channel Master tym producentom, którzy wyjątkowo dobrze dbają o swój ekosystem partnerski.
Hybrydowy storage spodobał się małym firmom
Klienci z sektora SOHO i małe firmy chętniej niż kiedyś kupują kompleksowe rozwiązania storage’owe i decydują się na towarzyszące temu usługi.
SOHO: nadchodzi przesiadka na nowszy sprzęt sieciowy
Praca zdalna, potrzeba lokalnego przetwarzania i ochrony danych, jak też pojawienie się WiFi 7, powinny zwiększyć zakupy rozwiązań sieciowych w małych firmach i biurach domowych.