Projektory marki Epson zapewniają jednakowe natężenie światła białego i barwnego (technologia Colour Light Output), co gwarantuje, że obraz zawsze jest jasny, a kolory intensywne. Zdecydowanie gorzej wypada konkurencyjna technologia DLP – w jej przypadku obrazy są dużo ciemniejsze, a barwy wyblakłe, co w efekcie uniemożliwia zaprezentowanie klientowi np. realnych barw produktu. Jedynie technologia 3LCD zapewnia przedstawienie w trakcie projekcji np. modelu obuwia, którego odcień będzie dokładnie taki jak w rzeczywistości.

Budżetowa projekcja na miarę MŚP

Średni i mali przedsiębiorcy, którzy na co dzień prowadzą szkolenia lub prezentują oferty u klientów, potrzebują mobilnego urządzenia, które będzie zapewniać doskonałą jakość obrazu i komunikację bezprzewodową. Do tych oraz wielu innych zadań doskonale nadaje się projektor Epson EB-U42, który zapewnia jasny obraz (3600 lm) o wielkości do 300 cali w rozdzielczości Full HD. Dzięki automatycznej pionowej i poziomej korekcji geometrii obrazu projektor można bez trudu ustawić tak, aby uniknąć zniekształceń. Co istotne, urządzenie wyposażone jest w moduł Wi-Fi oraz funkcję łączności Miracast, dzięki którym łatwo do niego przesyłać obrazy ze smartfona, tabletu lub laptopa. Z kolei ultramobilne modele, takie jak EB-1780W i EB-1795F, oferują porównywalne parametry (wysoką rozdzielczość i jasność obrazu oraz komunikację bezprzewodową), a ich mała waga – zaledwie 1,8 kg – sprawia, że przenosi się je bez trudu. Sprzęt łatwo spakować do torby, pojechać na prezentację do klienta, a po pracy wykorzystać np. w domowym mobilnym centrum rozrywki i do wyświetlania filmów w kinowym rozmiarze.

Laserowe źródło światła: nowe możliwości i niskie TCO

Kategorią projektorów, która zdobywa coraz szersze uznanie w biznesie (i nie tylko), są urządzenia z laserowym źródłem światła. Takie rozwiązanie jest nieco droższe, jednak – co istotne dla budżetu każdego przedsiębiorstwa – gwarantuje wyjątkowo długi czas pracy bez konserwacji, wynoszący nawet 20 tys. godzin. Przykładem takiego urządzenia jest EB-L400U, stworzony z myślą o średniej wielkości salach konferencyjnych, który zapewnia obraz o wysokiej jasności (4500 lm) w rozdzielczości WUXGA. Z kolei projektory EB-L610U i EB-L1755U dzięki jeszcze większej jasności obrazu (wynoszącej od 5 tys. do nawet 15 tys. lm) doskonale sprawdzą się w większych salach konferencyjnych. Dzięki nim obrazy będą widoczne dla każdego uczestnika spotkania.

W ofercie Epsona znaleźć można również laserowe projektory o ultrakrótkim rzucie. Przykładowo model EB-700U z niewielkiej odległości (45 cm od ściany) wyświetla obraz do 130 cali w rozdzielczości Full HD, co idealnie sprawdza się w ciasnych i nieustawnych biurach lub pracowniach. Warto zaznaczyć, że stosowanie w takich pomieszczeniach standardowych monitorów, zapewniających obraz o przekątnej 65–75 cali, wiąże się z wieloma ograniczeniami, takimi jak brak skalowalności obrazu, słaba widoczność, refleksy świetlne czy zerowa mobilność. Natomiast projektory typu UST (ultrakrótkiego rzutu) pozwalają dowolnie regulować wielkość obrazu od 70 do 130 cali, z kolei w przypadku urządzeń o standardowym rzucie zakres ten wynosi od 30 do 300 cali.

Przedsiębiorca, któremu zależy na udoskonalaniu pracy zespołowej, powinien zainteresować się modelem EB-1485Fi. Wśród jego przydatnych w biznesie funkcji są: interaktywna obsługa wyświetlanego obrazu dotykowo i za pomocą specjalnych pisaków, komunikacja bezprzewodowa z urządzeniami mobilnymi oraz opcja podzielenia ekranu i wykorzystania jednej części powierzchni jako flipchart do notatek, a drugiej do prezentacji lub wideokonferencji. Dodatkowym atutem jest możliwość wyświetlania obrazu o przekątnej 120 cali w formacie 16:6, co daje obraz zbliżony do dwóch zestawionych monitorów 75-calowych, a cena rozwiązania jest zdecydowanie niższa. W celu stworzenia dużego, interaktywnego obrazu wystarczy połączyć ze sobą kilka takich projektorów za pomocą złącza HDMI out.

 

Więcej informacji znajduje się na stronie www.epson.pl/business

Dodatkowe informacje: 

Andrzej Bieniek, Business Account Manager, Epson, andrzej.bieniek@epson.pl