Systemy monitorujące skutecznie zastępują (w przypadku mniejszych firm) lub wspomagają (w przypadku większych) pracowników ochrony, których liczbę, ze względu na koszty, nierzadko trzeba ograniczyć. Synology dysponuje szeregiem przykładów wdrożeń swojego kompleksowego systemu monitoringu wizyjnego (przeprowadzonych także w Polsce), w których klienci podkreślają jego przystępność dla osób niezaawansowanych technicznie. Wpływają na to takie cechy jak: łatwy montaż i rozbudowa, przyjazna konfiguracja oraz szereg funkcji, które sprawiają, że w sposób odczuwalny system przyczynia się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa fizycznego firmy.  

Przejrzyście i po polsku

Aplikacja Surveillance Station – do zarządzania systemem monitoringu IP Synology – ma przejrzysty pulpit w języku polskim. Użytkownicy otrzymują podgląd z kamer na żywo, mogąc przy tym sterować urządzeniami, wykrywając zagrożenia i podejrzane zachowania. W łatwy sposób zarządzają alarmami, przeglądają nagrania z kamer, jak również tworzą raporty z nagrań. W analizie zdarzeń pomocna jest aplikacja Smart Search, umożliwiająca jednoczesne porównywanie materiałów nagranych przez różne kamery. Sprawne odszukiwanie ważnych materiałów wideo zapewnia funkcja równoległego przeglądania różnych przedziałów czasowych. Z kolei ręczne dodawanie etykiet pozwala na oznaczanie istotnych punktów w nagraniu.

Szeroka kompatybilność, własne kamery

Surveillance Station zapewnia natywną obsługę najważniejszych kodeków wideo i audio (praca w standardzie High Efficiency Video Coding wymaga jednak zainstalowania w systemie DSM dodatkowej aplikacji Advanced Media Extensions). Współdziała z ponad 8 tysiącami modeli kamer, a także obsługuje serwery wideo innych producentów. Przy czym system monitoringu wizyjnego można z powodzeniem oprzeć na urządzeniach Synology Camera, zaprojektowanych do współpracy z aplikacją. Modele BC500 (typu bullet) i TC500 (typu turret) to uniwersalne urządzenia z funkcjami sztucznej inteligencji, służące do zabezpieczenia dowolnie wybranego miejsca w trybie 24/7.  Zapewniają szczegółowe nagrania wideo w każdych warunkach oświetleniowych, mają funkcje wykrywania osób, pojazdów, nietypowych zachowań (np. znamionujących włamanie). Funkcja Instant Search pozwala na szybkie zbadanie zarejestrowanego zdarzenia i umożliwia operatorom wyszukanie interesujących ich aktywności w określonym obszarze. Dzięki zaś bezpłatnej aplikacji mobilnej DS cam, z kamerami można pracować z dowolnego miejsca. Do instalacji kamer Synology nie są potrzebne licencje.

Bat na hakerów  

W czasach zmasowanych ataków hakerskich Synology zapewnia zintegrowaną ochronę danych z nadzoru przed złośliwymi atakami i oprogramowaniem typu ransomware, co eliminuje zakłócenia w monitorowaniu danego obszaru. Wszystko to dzięki możliwości przydziału osobom pracującym z systemem funkcji Menedżera (który zarządza kamerami, mapami elektronicznymi oraz nadaje uprawnienia) i Obserwatora (ma prawo jedynie monitorować obiekty za pośrednictwem kamer), a także funkcjom podwójnej autoryzacji, szyfrowania strumienia wideo, możliwości nakładania znaków wodnych bezpośrednio na transmisje wideo, połączenia za pośrednictwem protokołu HTTPS, technologii szyfrowania AES-256 i całodobowej rejestracji systemu. Autentyczność nagrań można dodatkowo zweryfikować używając narzędzia Synology Evidence Integrity Authenticator.