Pandemia COVID-19 zmusiła wiele różnych organizacji do zmiany sposobu pracy i dotychczasowych przyzwyczajeń. Jednak w szczególnej sytuacji znalazły się firmy oferujące telefoniczną obsługę klienta. Z jednej strony musiały sprostać zwiększonemu obciążeniu, z drugiej natomiast zapewnić swoim pracownikom odpowiedni poziom bezpieczeństwa epidemicznego przez umożliwienie zdalnej pracy przy zachowaniu pełnej ciągłości obsługi. Nie dość, że było to zadanie bardzo złożone, to przedsiębiorstwa miały na jego wykonanie niewiele czasu. W efekcie zarządzający mogli się naocznie przekonać, do jakiego stopnia narzędzia informatyczne pozwalają usprawniać pracę i zwiększać jej wydajność. Pod tym względem wyróżniały się intuicyjne, funkcjonalne i wyjątkowo wytrzymałe rozwiązania Avaya. Należą do nich m.in.: urządzenie wielofunkcyjne Collaboration Unit CU360, kamera HC050, zestaw słuchawkowy IX L149 oraz aplikacja Spaces.

Avaya oferuje szerokie portfolio systemów wideokonferencyjnych, które obejmują najnowszą technologię wideo oraz możliwości niezbędne do ich wdrożenia we współczesnych przestrzeniach biurowych i domowych – od rozbudowanych systemów wideokonferencyjnych, poprzez urządzenia CU360, aż po kamery, zestawy głośnomówiące oraz słuchawki. Przykładowo, Avaya HC050 to wszechstronny model kamery wideo łatwej w instalacji i użyciu, dzięki czemu z powodzeniem może być wdrożony przez użytkowników indywidualnych – podczas pracy zdalnej oraz w firmie w małych pomieszczeniach konferencyjnych (ang. huddle rooms). Z kolei Avaya IX L149 to obuuszny zestaw słuchawkowy średniotonowy z elastycznym mikrofonem 360° i funkcją tłumienia hałasu. Jest to idealne rozwiązanie do pracy przy biurku, zarówno w domu jak i podczas pracy stacjonarnej. Słuchawki wyposażone są w technologię Acoustic-Edge, która umożliwia ochronę słuchu. Wreszcie nie można pominąć Avaya Collaboration Unit CU360 – wielofunkcyjnego urządzenia usprawniającego współpracę, przełomowego pod względem wydajności i ceny. Rozwiązanie nie wymaga podłączenia do laptopa, co zapewnia szybkość i łatwość uruchomienia. Wyróżnia się niezawodnością i znakomitą jakością transmisji. Mocowane na górnej krawędzi ekranu wideo i wyposażone w zintegrowane mikrofony, ma szerokie pole widzenia, co jest ważne w małych, szerokich przestrzeniach konferencyjnych lub w pokojach w biurze domowym. Avaya CU360  umożliwia też bezprzewodowe udostępnianie zawartości z urządzeń mobilnych. To rozwiązanie nowej generacji zapewnia przy tym integrację z platformą UC.

HC050_6290-White-DS_ok

Avaya Spaces to wszechstronna aplikacja do współpracy wideo. Łączy rozproszone grupy pracowników, co jest możliwe dzięki dedykowanym przestrzeniom roboczym, w których można wymieniać wiadomości, spotykać się, udostępniać treści i zarządzać zadaniami przy pomocy przeglądarki lub urządzenia mobilnego. Avaya Spaces umożliwia również łatwy, bezpieczny i skuteczny sposób współpracy w chmurze. Podczas szczytu pandemii aplikacje do wideokonferencji zostały pobrane na całym świecie aż 62 miliony razy tygodniowo – prawie dwukrotnie więcej od średniej z poprzedniego roku – natomiast ruch w Avaya Spaces wzrósł aż trzydziestokrotnie.

Zdjecie-do-ramki-avaya

Dodatkowe informacje: Łukasz Kulig, dyrektor zarządzający Avaya, kuligl@avaya.com