W ofercie Alstor Secure Data Solutions znajduje się kilka podstawowych grup produktów: komponenty infrastruktury IT dla centrów danych i sieci informatycznych, pamięci masowe, rozwiązania do archiwizacji, zarządzania i zapewniania bezpieczeństwa IT, jak również elementy do budowy systemów obiegu dokumentów. Firma zapewnia partnerom kompleksową obsługę przed i po sprzedaży, włącznie z doradztwem, pomocą podczas wdrożeń i obsługą serwisową (również pogwarancyjną).

Urządzenia sieciowe, zarządzanie sieciami i ich monitoring

Zarządzanie współczesnymi sieciami jest złożone i czasochłonne. Dlatego takie znaczenie ma dobór narzędzi umożliwiających monitorowanie sieci i identyfikowanie pojawiających się w nich problemów. Do oferty Alstor SDS trafiło ostatnio kilka marek, które wyróżniają się na tle bogatej oferty sieciowej na rynku.

Garland Technology oraz Cubro to producenci niezawodnych, skalowalnych urządzeń i akcesoriów sieciowych zapewniających takie funkcje jak inteligentne filtrowanie, równoważenie obciążeń, agregacja i monitorowanie ruchu oraz wydobywanie metadanych, które poprawiają funkcjonowanie sieci i zwiększają jej wydajność. Obie firmy uznawane są za czołowych dostawców sieciowych TAP-ów (punktów dostępowych), kontrolerów NPB (Network Packet Brokers) oraz analizatorów sieci (Network Probes). Urządzenia tych producentów tworzą środowisko umożliwiające efektywne działanie systemów bezpieczeństwa (IPS, IDC, SIEM itp.) oraz rozwiązań do analizy i monitoringu sieci. Określane jest ono jako SDP (Security Delivery Platform) lub VDP (Visibility Delivery Platform).

 

Z kolei Allegro Packets specjalizuje się w narzędziach do analizy sieci. Allegro Network Multimeter to innowacyjne urządzenie ułatwiające rozwiązywanie problemów sieciowych. Jest mniejsze, szybsze i bardziej praktyczne od podobnych narzędzi  oferowanych przez innych producentów. Najmniejszy model jest niewiele większy od smartfona, a ma funkcje bogato wyposażonych serwerów. Potrafi przejrzyście zobrazować nawet skomplikowaną architekturę sieciową.

Do oferty Alstor SDS trafił również produkt firmy Endace, czyli Endace Probe – wielofunkcyjna platforma analityczna i rejestrator sieci. Rozwiązanie umożliwia obsługę zewnętrznych aplikacji przeznaczonych do analityki sieci. Dzięki stuprocentowej dokładności rejestrowania wydarzeń, platforma dostarcza rzetelne dane wykorzystywane do badań związanych z zagrożeniami w cyberprzestrzeni. Posługując się Endace Probe, można łatwo określić, które dane zostały naruszone, oraz dokonać szybkiej analizy problemów związanych z wydajnością sieci lub konkretnej aplikacji. Endace Probe gwarantuje pełne przechwytywanie i zapis pakietów bez utraty któregokolwiek z nich (w połączeniach sieciowych od 10 Mb/s do 100 Gb/s). Oferowane funkcje zapewniają śledzenie ruchu w czasie rzeczywistym, a opcja odtwarzania umożliwia analizę danych historycznych.

W ofercie Alstor SDS jest też pełna gama rozwiązań serwerowo-macierzowych, które zapewniają  zapisywanie, przechowywanie i archiwizację strumienia danych z sieci. Daje to pełną kontrolę nad pakietami, umożliwia późniejsze ich odtworzenie oraz analizę w momencie zagrożenia atakami lub włamaniami.

 

Mellanox Technologies to wiodący dostawca kompleksowej infrastruktury sieci Ethernet i InfiniBand dla środowisk serwerowych, pamięci masowych i rozwiązań hiperkonwergentnych. W ofercie ma szeroką gamę produktów sieciowych o najwyższej jakości, w tym karty sieciowe, przełączniki oraz oprogramowanie.

Urządzenia Mellanox bazują na technologii Open Ethernet, są wydajne (konstrukcja zoptymalizowana pod kątem prędkości, gęstości portów i niskich opóźnień), energooszczędne, standaryzowane (bazujące na protokołach warstwy 2. i 3.) i skalowalne liniowo. Dzięki temu zapewniają łatwość zarządzania i jego niskie koszty nawet w sieciach o bardzo dużej skali, składających się z tysięcy węzłów.

Zastosowanie otwartych interfejsów w rozwiązaniach producenta umożliwiło instalację oprogramowania firm trzecich na „czystych” urządzeniach. Produkty Mellanox Open Ethernet zapewniają wdrażanie sieci definiowanych programowo (Software Defined Networking), zarządzanie nimi oraz równoważenie obciążeń za pomocą standardowych API i wtyczek, dzięki czemu użytkownik ma do dyspozycji wydajne i ujednolicone rozwiązania.

Alstor SDS oferuje również karty sieciowe różnych standardów oraz szeroką gamę przełączników Ethernet, Infiniband, SDN oraz PoE.

Bezpieczna i łatwo dostępna serwerownia

Vertiv jest wiodącym dostawcą rozwiązań dla centrów danych oraz rozproszonej infrastruktury przetwarzania danych (tzw. edge computing). W ofercie producenta znajdują się również szafy rack, listwy zasilające (standardowe i inteligentne PDU) oraz rozwiązania zasilania gwarantowanego (UPS-y jedno-fazowe). Wszystkie wymienione produkty znajdują się w ofercie Alstor SDS, autoryzowanego dystrybutora Vertiv w Polsce.

Wśród najważniejszych rozwiązań tego producenta znajduje się grupa produktów określana terminem Out-of-Band IT Management. Za pośrednictwem połączenia przewodowego lub bezprzewodowego umożliwiają one centrom danych i laboratoriom testowym zarządzanie zasobami sieci oraz IT, praktycznie z dowolnego miejsca. Dzięki możliwości zdalnego wykrywania, rozwiązywania problemów i naprawy sprzętu, zapewniana jest nieprzerwana praca środowiska IT.

Omawiane rozwiązanie gwarantuje też pozapasmowe zarządzanie firmowym centrum przetwarzania danych, począwszy od konfiguracji serwerów przez naprawę sprzętu IT aż po kontrolę zasilania – nawet w przypadku awarii sieci. Minimalizuje całkowite koszty użytkowania środowiska IT w wyniku konsolidacji operacji zarządzania danymi i systemem. Wpływa również na oszczędność miejsca oraz eliminuje potrzebę stosowania osobnej klawiatury, monitora wideo i myszy dla każdego serwera w centrum danych.

 

Hiperkonwergencja w modzie – prościej, szybciej, bezpieczniej

W ofercie Alstor SDS znajdują się hiperkonwergentne rozwiązania dwóch producentów: StarWind i Syneto. StarWind Virtual SAN to wirtualizator, zaprojektowany z myślą o zapewnieniu wysokiej dostępności środowisk pamięci masowych, natomiast Syneto HYPER Series umożliwia wykonywanie backupu i replikacji środowisk wirtualnych. Obie firmy są pionierami w dziedzinie wirtualizacji pamięci masowej. Zajmują się produkcją i udoskonalaniem rozwiązań wykorzystujących koncepcje, z których inni międzynarodowi producenci IT korzystają zwykle dużo później.

Oprogramowanie StarWind Virtual SAN stworzono z myślą o użytkownikach posiadających już serwery i pamięci masowe. Firmom, które budują swoją infrastrukturę wirtualizacji od podstaw, producent oferuje hiperkonwergentne urządzenie StarWind HCA (HyperConverged Appliance), wyposażone w oprogramowanie StarWind Virtual SAN. Na tle innych systemów typu Software Defined Storage StarWind wyróżnia się łatwiejszym zarządzaniem, niższą ceną, wyższą wydajnością i bogatszym zestawem funkcji.

Z kolei Syneto zaprezentowało nowe podejście do hiperkonwergencji, tworząc pierwszą infrastrukturę IT typu all in one o nazwie HYPER Series. Rozwiązanie to zaprojektowano tak, by skupiało wszystkie usługi IT potrzebne dla działania małych firm, dzięki czemu nie muszą inwestować w sprzęt i oprogramowanie (producenci innych hiperkonwergentnych rozwiązań koncentrują się na skalowalności i dostosowaniu ich do potrzeb dużych przedsiębiorstw z listy „Fortune 1000”).

HYPER Series łączy wszystkie usługi IT i narzędzia potrzebne firmie w jednej platformie, która może zastąpić rozproszone wirtualne aplikacje, rozwiązania sieciowe i pamięci masowe. Co więcej, rozwiązanie ma wbudowane automatyczne funkcje Disaster Recovery, natychmiastowego lokalnego odzyskiwania wirtualnych maszyn/plików, natywne usługi współużytkowania plików oraz gwarantuje zwiększoną wydajność aplikacji.

Dodatkowe informacje:
Marcin Cichecki, Business Unit Director, Alstor SDS, m.cichecki@alstor.com.pl