Główną rolą monitora służącego do podglądu kamer na żywo jest zachowanie bezawaryjności w reżimie pracy całodobowej. To bez wątpienia najważniejsze zadanie stawiane przed każdym urządzeniem pracującym w tak wymagającym sektorze jak security. Jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest profesjonalny monitor wielkoformatowy przystosowany do wielogodzinnej pracy. Tego typu monitory, w odróżnieniu od telewizorów lub rozwiązań wyposażonych w panel telewizyjny, mogą realnie pracować w trybie 24/7 bez ryzyka uszkodzenia elektroniki, a w konsekwencji wyłączenia monitora i newralgicznego obrazu z kamer. Profesjonalne rozwiązania monitorowe, wyposażone w specjalistyczny panel i zaprojektowaną do wielogodzinnej pracy elektronikę, stawiają czoła wysokiej temperaturze i do minimum ograniczają efekty starzenia się urządzenia.

Podstawowym zadaniem każdego monitora wykorzystywanego w monitoringu wizyjnym jest poprawne, szczegółowe wyświetlanie obrazu. Należy pamiętać, że duże znaczenie dla pracy operatora ma jakość wyświetlanego obrazu, a głównie jego jasność (która powinna być zależna od jasności otoczenia) i skorelowana temperatura barwowa (zwykle niższa wieczorem i w nocy, a wyższa za dnia). Warto, aby całość była kontrolowana przy użyciu automatyki wbudowanej w monitor, tak aby użytkownik nie musiał myśleć o konfiguracji parametrów wyświetlania obrazu w czasie pracy.

Naprzeciw tym wymaganiom wychodzą produkty NEC przeznaczone do zastosowań w sektorze security. Serie monitorów NEC MultiSync V oraz P umożliwiają 24-godzinne wyświetlanie obrazu z zachowaniem najmniejszych szczegółów dzięki pełnej, sprzętowej, 36-bitowej kalibracji kolorów, ze specjalnym trybem pracy w monitoringu. Monitory zostały wyposażone w wiele różnorodnych zabezpieczeń pozwalających na ich ciągłą pracę, a także w czujnik NFC, który w przypadku uszkodzenia monitora pomoże bardzo prosto przenieść jego ustawienia i konfigurację do zapasowej jednostki, nawet w przypadku kiedy zapasowy monitor nie jest podłączony do prądu. To bezpieczne rozwiązanie dla systemów monitoringu wizyjnego. Monitory NEC MultiSync V oraz P to najbardziej zaawansowane wyświetlacze wielkoformatowe oferujące wszystkie funkcje potrzebne do skonstruowania profesjonalnego monitoringu wizyjnego.

Warto również zwrócić uwagę na serię monitorów pozbawionych ramek, w których przerwa między obrazem wyświetlanym na dwóch monitorach może wynosić tylko 0,88 mm. NEC MultiSync UN oraz UX to serie przeznaczone dla najbardziej wymagających użytkowników, którzy poza niezawodnością i wysoką jakością obrazu wymagają również bezszwowego połączenia między ekranami.

Wszystkie monitory NEC mają wbudowany procesor obrazu umożliwiający zaprogramowanie kilku trybów pracy urządzenia w zależności od warunków, w których się znajduje. Dzięki zintegrowanemu systemowi zarządzania wszystkie panele mogą być kontrolowane przez sieć, włącznie z raportowaniem o problemach lub błędach systemu. Czujnik natężenia oświetlenia może automatycznie regulować ścianę wizyjną tak, aby jej jasność była dostosowana do jasności pomieszczenia, w której monitory się znajdują.

Wszystkie te cechy predysponują rozwiązania monitorowe NEC do pracy w warunkach, w których kluczową rolę ma niezawodność, automatyzm obsługi oraz niezrównana jakość obrazu pozwalająca dostrzec nawet najmniejsze detale.

Dodatkowe informacje:

Paweł Kołodziejczyk

pawel.kolodziejczyk@nec-displays-pl.com

Bartłomiej Płuciennik

bartlomiej.pluciennik@nec-displays-pl.com

Jacek Smak

jacek.smak@nec-displays-pl.com

Przemysław Siemaszko

przemyslaw.siemaszko@nec-displays-pl.com

Rafał Wójcik

rafal.wojcik@nec-displays-pl.com,

Andrzej Habrat

andrzej.habrat@nec-displays-pl.com