Jest wiele dowodów na rosnącą popularność pamięci flash. Świadczą o tym nie tylko raporty firm zajmujących się analizami rynku IT, ale także wyniki finansowe koncernu Huawei. W ubiegłym roku producent sprzedał czterokrotnie więcej rozwiązań SSD przeznaczonych dla klientów korporacyjnych niż rok wcześniej. Gigant z Państwa Środka zamierza podtrzymać tę tendencję, wykorzystując swoje bogate portfolio rozwiązań dyskowych.

Przejście na urządzenie wyposażone w pamięć flash nadaje nową jakość dotychczasowym procesom biznesowym realizowanym przy pomocy systemów IT w danym przedsiębiorstwie. Dzięki ich wykorzystaniu szybciej generowane są wszelkie raporty, odpowiedzi na zapytania wysłane do bazy uzyskuje się błyskawicznie, a wydajność działania firmowych systemów wzrasta kilkukrotnie – wymienia Michał Wielgus, Product Manager Huawei w Veracompie.

Przyspieszenie tych procesów umożliwia przedsiębiorstwu oszczędzenie czasu pracowników i zdobycie przewagi nad konkurencją. Ponadto technologia flash zwiększa elastyczność firm, gdyż zapewnia sprawne przetwarzanie danych, które są potrzebne do podjęcia właściwych decyzji biznesowych.

Macierze Huawei wyróżniają się na rynku pamięci masowych dużą wydajnością, co potwierdzają wyniki testów SPC-1. Model Dorado18000 V3, jako pierwszy na świecie, osiągnął w nich 7 mln IOPS. Nie było to jednak żadnym zaskoczeniem, ponieważ urządzenia Huawei, ze względu na innowacyjną konstrukcję, zajmują aż cztery z pięciu pierwszych miejsc w tym uznanym, niezależnym teście wydajnościowym.

Zalety SSD od Huawei: nie tylko szybkość

W ostatnich miesiącach polscy przedsiębiorcy musieli zmierzyć się z rosnącymi cenami prądu. Podwyżki miały negatywny wpływ na koszty bieżącej działalności firm oraz obsługi infrastruktury przechowywania danych. Na szczęście dynamiczny rozwój technologii flash umożliwia redukowanie tych wydatków.

Dyski SSD zużywają aż do 70 proc. mniej prądu i emitują mniej energii cieplnej niż dyski twarde. Dzięki temu wyraźnie spada pobór mocy potrzebny do schłodzenia serwerowni, w której są wykorzystywane. Natomiast rosnąca pojemność dysków SSD sprawia, że można uzyskać taką samą przestrzeń na dane w macierzy za pomocą dużo mniejszej liczby dysków, co przekłada się na dodatkową oszczędność energii elektrycznej i spadek kosztów operacyjnych – wyjaśnia Michał Wielgus.

Flash „na każdą kieszeń”

Do tej pory część użytkowników nie rezygnowała jednak z tradycyjnych dysków talerzowych, tłumacząc to wysoką ceną rozwiązań SSD. Huawei przygotował dla nich mocny kontrargument i udowadnia, że nowoczesne rozwiązania dyskowe znajdują się w zasięgu przedsiębiorstw z ograniczonym budżetem. Od początku 2019 r. producent prowadzi globalną kampanię marketingową i oferuje w cenie dysków 10k SAS HDD tą samą pojemność na dyskach SSD. Ta wyjątkowa akcja dotyczy modeli OceanStor 2200/2600/5300/5500 V3 i V5 oraz OceanStor 5300F/5500 F V5, a także OceanStor Dorado3000 V3. Promocja trwa do końca czerwca br. lub do wyczerpania zapasów. Nie warto zatem zwlekać z zachęcaniem klientów do przejścia na pamięć flash.

Huawei ma ogromne doświadczenie w dziedzinie macierzy all-flash. Rozwiązaniom chińskiego giganta zaufali nie tylko klienci z sektora telekomunikacyjnego, ale również największe firmy przemysłowe. Doskonałym przykładem jest Grupa Volkswagen, która już w ponad 70 proc. zmigrowała swoje dane na macierze flash.

Eksperci Veracompu, którzy na co dzień mierzą się z wyzwaniami ery Flash Only, chętnie pomogą w doborze najlepszego rozwiązania marki Huawei. Wystarczy skontaktować się z przedstawicielem dystrybutora.

Więcej informacji:  
Michał Wielgus, Product Manager Huawei, michal.wielgus@veracomp.pl