ER7212PC: wielofunkcyjny gigabitowy router VPN
TP-Link ER7212PC to rozwiązanie typu all-in-one: router VPN z wbudowanym 8-portowym przełącznikiem PoE+ i kontrolerem sprzętowym Omada SDN. Sprzęt pozwala na znaczną redukcję liczby urządzeń niezbędnych do stworzenia profesjonalnej sieci, bez konieczności rezygnowania z wymaganej funkcjonalności.
Urządzenie ER7212PC przeznaczone jest do pracy w sieciach domowych i małych firmach. To zintegrowane rozwiązanie może zastąpić router, sprzętowy kontroler sieciowy oraz przełącznik PoE. Wyposażone w osiem gigabitowych portów zapewnia zasilanie w standardzie PoE+ 802.3at/af (110 W całkowitej mocy) dla takich urządzeń PoE jak bezprzewodowe punkty dostępowe, kamery sieciowe czy telefony IP, co pozwala obniżyć koszty infrastruktury w małych przedsiębiorstwach.
Dla użytkowników dostępne są także maksymalnie cztery gigabitowe porty WAN (jeden RJ45 WAN, jeden RJ45 WAN/LAN i dwa WAN/LAN z wkładkami SFP), co umożliwia podłączenie internetu od aż czterech dostawców, a przez to zapewnienie ciągłości działania firmy w razie awarii łącza. Zaimplementowana funkcja równoważenia pasma multi-WAN rozdziela strumienie danych zgodnie z przepustowością każdego portu WAN, aby zwiększyć stopień wykorzystania wieloliniowego połączenia szerokopasmowego.
Wysoka wydajność transferu danych na 12 gigabitowych portach zapewniona jest dzięki zastosowaniu dwurdzeniowego procesora z zegarem 1,2 GHz oraz 1 GB pamięci RAM. Niewielka, kompaktowa obudowa umożliwia montaż w wielu miejscach. Urządzenie pozbawione jest wentylatora, co pozwala na bezgłośne odprowadzanie ciepła.
Wbudowany klient i serwer VPN (L2TP, PPTP, IPsec, OpenVPN) umożliwia dostęp do zasobów firmowych osobom pracującym zdalnie. Instalacja i konfiguracja VPN IPsec odbywa się w sposób zautomatyzowany. Obsługa wirtualnych sieci VLAN oraz wielu identyfikatorów SSID ułatwia fragmentaryzację sieci istotnie zwiększając jej bezpieczeństwo. Zapewniono wiele możliwości autoryzacji użytkowników poprzez portal, Facebook, SMS czy vouchery.
Prosta, skalowalna sieć Wi-Fi
Urządzenie ER7212PC umożliwia zarządzanie punktami dostępowymi z serii Omada firmy TP-Link. Producent rekomenduje skorzystanie ze sprzętu zgodnego ze standardem Wi-Fi 6 (802.11ax), takiego jak modele AX1800 o maksymalnej przepustowości 1,8 Gb/s, zasilanych przez PoE. Urządzenia EAP610 i EAP620 HD, oferowane w kompaktowej i dyskretnej obudowie o średnicy 16 cm i grubości 3,3 cm, przeznaczone są do montażu na suficie bądź ścianie.
EAP610-Outdoor to wersja punktów dostępowych z obudową odporną na warunki atmosferyczne (IP67), przeznaczona do instalacji na zewnątrz budynków. Z kolei EAP615-Wall to model do montażu naściennego, w puszce elektrycznej o średnicy 86 mm. Urządzenie wyposażone jest w 4 porty sieciowe – jeden uplink oraz 3 downlink (z których jeden ma możliwość zasilania podłączonego urządzenia za pomocą PoE 802.3af/at).
Omada: zarządzanie z chmury
Urządzenie ER7212PC ma wbudowany zintegrowany kontroler sprzętowy Omada SDN. Umożliwia on zbiorcze, scentralizowane zarządzanie podłączonym sprzętem (maksymalnie dziesięcioma punktami dostępowymi, dwoma przełącznikami i routerem) oraz aktualizowanie go, bez konieczności indywidualnego i skomplikowanego konfigurowania.
Dodatkowo, poprzez bezpłatną chmurę producenta Omada Cloud można zapewnić zdalną kontrolę podłączonego sprzętu poprzez przeglądarkę lub z urządzenia mobilnego, monitorowanie sieci i sprawdzanie jej stanu w czasie rzeczywistym. Rozwiązanie to sprawdza się szczególnie w hotelarstwie, edukacji, sprzedaży detalicznej, biurach oraz placówkach z wielu innych branż.
Omada w automatyczny sposób analizuje potencjalne problemy i prezentuje sugestie dotyczące optymalizacji sieci, a tym samym zwiększenia jej wydajności. Pomaga też lokalizować źródła zakłóceń i przeciwdziałać im poprzez automatyczne dostosowywanie ustawień kanału i mocy transmisji pobliskich punktów dostępowych połączonych z tą samą siecią.
Dystrybutorami TP-Link w Polsce są: AB, Also, Exclusive Networks i NTT System.
Dodatkowe informacje: Robert Gawroński, SMB Channel Manager, TP-Link, robert.gawronski@tp-link.com
Podobne artykuły
Rozwiązania IT w edukacji
Odpowiednio dobrana cyfrowa technologia pozwala szkołom wykraczać poza tradycyjne granice nauczania, a uczniom nabywać umiejętności, które będą im niezbędne w przyszłości.
TP-Link VIGI: monitoring trudno dostępnych miejsc
Monitoring wizyjny obszarów, gdzie nie ma dostępu do prądu czy internetu, wymaga sprzętu o odpowiednich właściwościach.
Monitoring: nie tylko do obserwacji
Wydatki na nadzór wideo i kontrolę dostępu będą zwiększać się w najbliższych latach zarówno globalnie, jak też na polskim rynku.