Wraz z szybkim rozwojem centrów danych, wynikającym z gwałtownie rosnącego zapotrzebowania na usługi IT, coraz trudniejsze i złożone jest zarządzanie tymi środowiskami. Konieczne staje się użycie rozwiązania, które daje centralny dostęp do wszystkich krytycznych systemów i zdalną kontrolę w czasie rzeczywistym.

Ponieważ nie ma uniwersalnego produktu do zarządzania, integrator powinien mieć możliwość zaprojektowania – na podstawie pasujących do siebie elementów – rozwiązania gwarantującego niczym niezakłóconą pracę i rozwój środowiska IT. Taką możliwość daje oferta firmy ATEN, która obejmuje szeroki wybór urządzeń KVM dla centrów danych, serwerów konsol szeregowych, listew PDU oraz oprogramowanie CC2000 i CCVSR, spinające wszystkie funkcje kompletnego rozwiązania do zarządzania infrastrukturą. Wykorzystując połączone ze sobą narzędzia ATEN można zapewnić administratorom pełną i zdalną kontrolę nad centrami danych, serwerowniami i firmowymi oddziałami.

Jako interfejs kompletnego rozwiązania, oprogramowanie CC2000 zapewnia centralny dostęp do urządzeń IT w lokalnym bądź zdalnym centrum danych poprzez jeden wygodny w użyciu portal. Konsoliduje zarządzanie wszystkimi przełącznikami KVM over IP, serwerami konsoli szeregowych i listwami PDU marki ATEN, umożliwiając kontrolowanie w trybie in-band oraz out-of-band całego uruchomionego w centrum danych sprzętu IT, w tym wbudowanych procesorów serwisowych, jak też serwerów fizycznych i wirtualnych.

Portal oprogramowania CC2000 daje administratorom pełny wgląd we wszystkie ważne informacje na temat funkcjonowania centrum danych, umożliwiając monitorowanie infrastruktury przy minimalnych nakładach pracy i czasu. Funkcjonalny pulpit nawigacyjny oferuje szybki oraz szczegółowy przegląd statusu zarządzanych urządzeń, związanych z nimi zdarzeń, rezultatów wykonanych zadań i stopnia wykorzystania licencjonowanych węzłów. Administratorzy mogą również wyświetlać szczegóły na temat aktualnie zalogowanych użytkowników i kończyć podejrzane sesje. Dostępna na pulpicie funkcja powiadamiania ułatwia szybkie diagnozowanie i rozwiązywanie problemów.

Oparty na przeglądarce iHTML5 przejrzysty i intuicyjny interfejs oprogramowania CC2000 zapewnia zaawansowaną funkcjonalność oraz prostą obsługę. Wykorzystując skonsolidowane dane, nawigację opartą na zadaniach i uproszczone menu, administratorzy mogą z łatwością uzyskiwać dostęp do wszystkich urządzeń IT, konfigurować je i zarządzać nimi.

Dzięki opatentowanemu trybowi Panel Array administrator ma wgląd w wyjściowe sygnały wizyjne wielu urządzeń, wyświetlane w osobnych panelach na tym samym ekranie. Aby uzyskać dostęp do wybranego urządzenia i przejąć nad nim kontrolę, wystarczy skierować wskaźnik myszy na odpowiedni panel i kliknąć.

Zastosowana we wdrożeniach CC2000 architektura serwerów głównych i zapasowych (primary-secondary) w pełni zabezpiecza transmisję danych. Dotyczy to także uaktualniania baz danych w czasie rzeczywistym, co zapewniają automatyczne funkcje tworzenia kopii zapasowych całego systemu. W razie awarii któregoś z modułów, dzięki stworzonej nadmiarowości, wciąż możliwy jest płynny dostęp i zarządzanie wszystkimi urządzeniami.

Oprogramowanie CC2000:

konsoliduje w jednym portalu zarządzanie wszystkimi przełącznikami KVM over IP, serwerami konsoli szeregowych i listwami PDU firmy ATEN, umożliwiając kontrolowanie w trybie in-band i out-of-band całego uruchomionego w centrum danych sprzętu IT, w tym wbudowanych procesorów serwisowych oraz serwerów fizycznych i wirtualnych;

zapewnia rozbudowany pulpit nawigacyjny, oferujący szybki przegląd wszystkich najważniejszych informacji, takich jak status urządzeń i rezultaty wykonywanych zadań;

oferuje intuicyjny, oparty na HTML5 interfejs użytkownika, ułatwiając efektywną kontrolę nad infrastrukturą centrum danych;

zapewnia architekturę redundantną, umożliwiającą w razie awarii płynny dostęp do wszystkich urządzeń i zarządzanie nimi.

Dodatkowe informacje: tel. 514 120 220, office@pl.aten.com, www.aten.pl