Arcabit jest twórcą pakietów ochronych, które różnią się od siebie dostępnością poszczególnych funkcji: Home Security, Antivirus, Internet Security, Endpoint Antivirus i Endpoint Security (szczegółowe porównanie dostępne jest na stronie producenta pod adresem arcabit.pl/porownanie.html). Oferta obejmuje rozwiązania dla wszystkich grup klientów: od użytkowników domowych przez małe i średnie firmy po urzędy i duże korporacje.

Jednym ze stworzonych przez Arcabit innowacyjnych mechanizmów ochronnych jest SafeStorage. Zabezpiecza on pliki użytkownika przed ich niepożądaną modyfikacją, zaszyfrowaniem, zniszczeniem lub skasowaniem przez szkodliwe oprogramowanie, jak również wskutek przypadkowych działań użytkownika. Jest to też najskuteczniejsza metoda ochrony przed ransomware’em.

Wszystkie aplikacje producenta łączą się z usługą Arcabit Cloud – systemem zbierającym i analizującym potencjalnie szkodliwe oprogramowanie. Jest ona także źródłem informacji o nowych zagrożeniach, które zapewnia błyskawiczną detekcję i unieszkodliwianie tworzących się „internetowych epidemii”. Usługa jest również wykorzystywana przez skanery online oferowane przez Arcabit.

Dzięki wykorzystaniu informacji agregowanych przez Arcabit Cloud silniki antywirusowe błyskawicznie są uzupełniane o nowe szczepionki, co umożliwia reagowanie na nowe zagrożenia. Producent często implementuje nietypowe rozwiązania ochronne, które dzięki nieszablonowemu podejściu do detekcji zagrożeń stanowią niezwykle skuteczną barierę dla szkodliwego oprogramowania. Najnowsze wersje pakietów Arcabit wyposażone zostały w mechanizm blokowania szkodliwych skryptów i aplikacji już na etapie skanowania poczty czy pobierania plików z Internetu, co gwarantuje praktycznie stuprocentową skuteczność ich wykrywania.

Arcabit od wielu lat aktywnie współpracuje z partnerami. Oferuje im wsparcie techniczne i handlowe oraz atrakcyjne rabaty i jasne zasady współpracy. Zapewnia im także specjalne darmowe demonstracyjne wersje serwisowe swojego oprogramowania. Po zakończeniu 30-dniowego okresu testowego klient otrzymuje ofertę przedłużenia subskrypcji oprogramowania Arcabit i jest kierowany bezpośrednio do firmy partnerskiej, od której otrzymał wersję serwisową.

 

mks _ vir wróci na rynek

Arcabit od wielu lat jest właścicielem marki mks_vir, a wielu specjalistów producenta doskonale pamięta czasy świetności tego legendarnego programu antywirusowego. Zarząd firmy postanowił „odświeżyć” świadomość marki wśród nowego pokolenia użytkowników komputerów. W pierwszej kolejności do ich dyspozycji oddany został darmowy skaner antywirusowy, który korzysta z zasobów chmury Arcabit i charakteryzuje się bardzo wysoką skutecznością w wykrywaniu i usuwaniu infekcji. Obecnie opracowywana jest strategia marketingowa dla marki mks_vir, dzięki której wróci ona na rynek w postaci komercyjnych wersji oprogramowania ochronnego.

Grzegorz Michałek

prezes zarządu Arcabit

W czasach, w których ochrona przed cyberzagrożeniami stanowi jeden z kluczowych elementów bezpieczeństwa w gospodarce – od małych przedsiębiorstw po jednostki kluczowe dla funkcjonowania państwa – wyjątkowo istotna jest możliwość skorzystania z usług rodzimego i, co niezwykle ważne, zaufanego producenta. W naszej ocenie fakt, że Arcabit jest firmą polską, powinien mieć decydujące znaczenie przy wyborze rozwiązania ochronnego. Zwłaszcza że staramy się być konkurencyjni wobec globalnych graczy na tym rynku – stale rozwijamy ofertę i reagujemy na nowe zagrożenia, przez co nasze rozwiązania gwarantują najwyższy poziom ochrony.