Nowe chmurowe kompetencje są następujące:

 – Small and Midmarket Cloud Solutions – dla partnerów oferujących usługi chmury publicznej i hybrydowej na bazie Office 365 dla małych i średnich przedsiębiorstw 

– Cloud Productivity – dla partnerów oferujących usługi chmury publicznej i hybrydowej na bazie Office 365 dla segmentu Enterprise;

– Cloud Platform – dla partnerów, którzy oferują rozwiązania infrastruktury (IaaS) i oprogramowania jako usługi (SaaS) na bazie Microsoft Azure.

W porównaniu z zapowiedzią z lipcu br., gdy ogłoszono wprowadzenie nowych kompetencji, jest zmiana – próg dla Small and Midmarket Cloud Solution  wynosi 10 nowych klientów w ciągu ostatnich 12 miesięcy, w porównaniu z limitem 15 klientów, o którym była mowa w lipcu. Więcej informacji o nowych kompetencjach można znaleźć tutaj.

Ponadto producent wprowadził szereg usprawnień na platformie PinPoint, która pozwala znaleźć usługi, specjalistów i dostawców rozwiązań na bazie technologii firmy. Aktualizacja ma ułatwić wyszukiwanie i zapewnić lepszy dostęp do informacji.