Ważną pozycję w portfolio Batna24 stanowią produkty Cisco. Sprzęt oraz akcesoria tego producenta od lat cieszą się nieustającą popularnością wśród użytkowników biznesowych i zajmują najwyższe lokaty w rankingach sprzedaży sprzętu sieciowego – trudno zatem pominąć w ofercie tak znaczącego gracza. Zwłaszcza, że choć Cisco liczy już sobie 37 lat, to cały czas idzie z duchem czasu i kreuje najważniejsze trendy na rynku urządzeń sieciowych.

Klienci Batna24 największe zainteresowanie wykazują rozwiązaniami z linii SMB oraz dla centrów danych, w tym przełącznikami. Warto podkreślić, że Cisco jest niekwestionowanym liderem w tym segmencie urządzeń, kontrolując niemal połowę globalnego rynku switchy. Są to produkty charakteryzujące się dużą wytrzymałością i nie ulegają uszkodzeniu nawet przy maksymalnym wykorzystaniu łączy. Batna24 posiada w swojej ofercie szeroką ofertę switchy Cisco, w tym także modele wyposażone w 48 portów. Przełączniki wyposażone są zarówno w porty RJ45 o przepustowościach 1 Gbps oraz 10 Gbps, jak i SFP/SFP+/QSFP, które zapewniają prędkość transmisji danych od 1 Gbps do 1000 Gbps. Cisco dostarcza też switche wyposażone w 48 portów PoE. Co więcej, pracują one w standardzie PoE, PoE+ oraz UPoE+, dzięki czemu dostarczają zasilanie rzędu 60 a nawet 90 Watt na port.

Uzupełnienie oferty produktów Cisco stanowią punkty dostępowe w postaci routerów LAN i wi-fi. Wśród tych pierwszych znajduje się model Cisco RV042G z dwoma portami Gigabit WAN oraz czterema LAN, jak i bardziej rozbudowany Cisco RV325-K9-G5, obsługujący aż 16 portów LAN. Batna24 oferuje też trzy modele wi-fi, począwszy od najprostszego rozwiązania w postaci Cisco RV110W (nie obsługuje standardu 802.11ac), poprzez Cisco RV134W (cztery porty LAN, jeden WAN), aż po Cisco RV340W (cztery porty LAN, dwa WAN, do 50 sesji VPN). W tej grupie produktów na uwagę zasługują również rozwiązania Cisco Meraki, które znakomicie sprawdzają się przy budowie scentralizowanego systemu łączności bezprzewodowej i kablowej.

Punkty dostępowe i przełączniki z rodziny HPE Aruba
Aruba Networks została przejęta w 2015 r. przez HPE i specjaliści są zgodni, że był to jeden z najlepszych zakupów koncernu, który niedawno przeprowadził się do Houston. Aruba Networks nie należy do branżowych nowicjuszy, bowiem działa od 2002 r., a rozwiązania tego dostawcy posiadają ugruntowaną pozycję na rynku produktów sieciowych, w tym również w Polsce. Sprzęt tej marki adresowany jest przede wszystkim do dużych i średnich firm, które szukają bezpiecznych, skalowalnych i łatwo zarządzanych rozwiązań sieciowych.

HPE Aruba jest drugim pod względem wielkości przychodów producentem sprzętu WLAN dla klientów biznesowych. Batna24 posiada w ofercie między innymi punkty dostępowe Aruba Instant On AP11, Aruba Instant On AP12, Aruba Instant On AP15, a także przełączniki zarządzalne Aruba 2540 48G 4SFP+.

Na osobną uwagę zasługują rozwiązania Aruba Outdoor Mesh Networking Solutions. Użytkownik korzystając z solidnych, niezawodnych, bezprzewodowych rozwiązań kratowych Aruba AirMesh, otrzymuje inteligentny routing w ramach warstwy trzeciej, obsługę wi-fi punkt-punkt, punkt-wielopunkt oraz obsługę sieci kratowej ze wstecznym przesyłem.

Zarządzanie sieciowe Network Management Aruba
Produkty Aruba Instant cechują się prostotą wdrażania oraz zawierają pakiet zabezpieczeń przed włamaniami. Sprzęt jest fabrycznie wyposażony w automatyczne zarządzanie częstotliwościami radiowymi (RF), co gwarantuje optymalizację połączeń wi-fi dla wszystkich urządzeń. Zaawansowane oprogramowanie Aruba AirWave pozwala na zarządzanie oraz monitorowanie różnorodnego środowiska sieciowego, zarówno przewodowego, jak i bezprzewodowego. Udostępnia ono także analitykę dla realizowanych połączeń wraz z centralnym zarzadzaniem problemami. Aruba AirWave dostępne jest w postaci sprzętowego bądź wirtualnego appliance’a.

Z kolei Aruba Central jest systemem umożliwiającym klientom zarządzanie urządzeniami poprzez ich monitorowanie, rozwiązywanie problemów, konfigurowanie sieci w środowisku chmurowym. Jednym z jego największych atutów jest prostota użytkowania – intuicyjny interfejs i przejrzyste raporty sprawiają, że rozwiązywanie problemów sieciowych nie nastręcza użytkownikom żadnych trudności. Dodatkowo HPE Aruba oferuje takie funkcje i usługi jak: Aruba ClearPass, Hybrid Cloud, Beacons, Access Control, Sales Chat i wiele innych.

Sprzęt sieciowy HPE to nie tylko Aruba Networks
Oferta w zakresie produktów sieciowych HPE nie ogranicza się wyłącznie do sprzętu z rodziny Aruba Networks. Producent ma wieloletnie doświadczenie w zakresie projektowania produktów sieciowych, cenionych za wysoką jakość, trwałość i solidność wykonania. Specjaliści Batna24 rekomendują przełączniki sieciowe HPE ze względu na ich funkcjonalność, a także możliwość pracy w zróżnicowanych środowiskach, w tym wielkich korporacjach – niektóre modele wyposażone są nawet w 48 portów.

Co istotne, przełączniki HPE nie wymagają administrowania – wystarczy je tylko podłączyć i od razu można rozpocząć pracę. Warto zwrócić uwagę na fakt, że każdy przełącznik z serii OfficeConnect 1420 posiada cichy system chłodzenia. Proces ten polega na chłodzeniu pasywnym, czyli oddawaniu ciepła bez użycia takich elementów jak wentylator.

Sprzęt sieciowy HPE usprawni realizację wielu procesów dotyczących zarządzania siecią w każdej firmie, która poszukuje rozwiązania pozwalającego zwiększyć swoją wydajność. Poza tym urządzenia tego producenta umożliwiają rozbudowę sieci czy instalacji sprzętu w lokalizacjach, w których nie jest dostępne źródło zasilania – tłumaczy Leszek Błaszczyk z Batna24.

Poszczególne modele urządzeń sieciowych HPE różnią się specyfikacją, wielkością, funkcjonalnościami, liczbą portów czy obsługą PoE/PoE+.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości dotyczących wyboru sprzętu jesteśmy zawsze do dyspozycji partnerów i klientów. Nasi specjaliści doradzą, jakie urządzenie będzie najbardziej odpowiednie – podsumowuje Leszek Błaszczyk.