Przedsiębiorstwa specjalizujące się w transporcie i logistyce, magazynowaniu czy handlu od dawna są świadome korzyści, jakie płyną ze stosowania systemów automatycznej identyfikacji. Jednak rozwój rynku, jego wysoka konkurencyjność i wymagania klientów stawiają przed firmami z tego sektora ciągle nowe wyzwania. Konieczność podnoszenia wydajności, maksymalnie skrócony czas dostaw, bezbłędna kontrola stanów magazynowych, szybka realizacja zamówień, nadzór nad obiegiem dokumentów i nieprzerwany dostęp do aktualnych danych sprawiają, że wdrożenie odpowiednich rozwiązań AutoID staje się w wielu dziedzinach działalności gospodarczej po prostu niezbędne.

EET Europarts, wraz ze swoim działem produktów POS i AutoID, koncentruje się na współpracy w tym zakresie z resellerami – zarówno doświadczonymi w oferowaniu systemów automatycznej identyfikacji, jak i tymi, którzy dopiero chcą włączyć je do asortymentu i docierać do klientów MŚP. Oferta dystrybutora bazuje głównie na rozwiązaniach służących do identyfikacji i przechwytywania danych: czytnikach kodów kreskowych, terminalach mobilnych i drukarkach kodów. Popyt na te urządzenia niezmiennie rośnie. Jest wymuszany nie tylko przez naturalnie pojawiające się potrzeby rozwijających się firm, ale i przez zmiany prawne, wprowadzające np. obowiązkową digitalizację dokumentów i posługiwanie się nimi w elektronicznym obiegu. Jednym z przykładów są placówki ochrony zdrowia. EET Europarts posiada autoryzację największych graczy na rynku AutoID, takich jak Advantech, Citizen, Datalogic, Honeywell i Zebra. Cały czas pracuje nad poszerzeniem asortymentu, również o marki własne, które wprowadzi do oferty jeszcze w bieżącym roku.

 

Citizen: definicja wydajności

Porfolio dystrybutora zawiera nowe urządzenia Citizen Systems Europe, spółki zależnej japońskiej grupy Citizen, znanej z produkcji zegarków, drukarek, maszyn i urządzeń elektronicznych. Od 1964 r. Citizen Systems wiedzie prym wśród producentów drukarek etykiet w Europie i na świecie. Producent ten jest w pełni skoncentrowany na wspieraniu dystrybucji w zakresie sprzedaży drukarek etykiet – biurkowych, przemysłowych i mobilnych, drukarek POS oraz całej gamy materiałów eksploatacyjnych. Nowy model CL-E321, działający w technologii termicznej jak i termotransferowej, został zaprojektowany z myślą o wydajności. Zapewnia druk etykiet z prędkością do 200 mm/s przy rozdzielczości 203 dpi

Dzięki funkcji Hi-Lift, ułatwiającej dostęp do mechanizmów drukarki, model CL-E321 staje się rozwiązaniem zaspokajającym potrzeby przedsiębiorstw z różnych sektorów – od handlu detalicznego przez logistykę i usługi kurierskie po opiekę zdrowotną. Funkcjonalnie zaprojektowane uchwyty do taśm ze strzałkami wskazującymi kierunek nawijania zapewniają płynne ładowanie mediów pod dowolnym kątem. Otwierana obudowa z mechanizmem ClickClose ma nowoczesny i elegancki design. Wersja drukarki w białym kolorze przypadnie w szczególności do gustu wymagającym firmom z sektora handlu detalicznego oraz medycznego.

Zgodnie z bieżącymi trendami drukarka może być obsługiwana zdalnie za pomocą narzędzia do zarządzania LinkServer TM Citizen. Dobra informacja dla wszystkich, którzy szukają rozwiązania drukującego w rozdzielczości 300 dpi, jest taka, że upgrade staje się możliwy przy użyciu alternatywnej głowicy oraz po zainstalowaniu wewnętrznego zasilacza.

Nasi klienci oczekują niezawodnych i szybkich drukarek, które zajmują minimum miejsca, są łatwe w użyciu i świetnie wyglądają w środowisku zorientowanym na klienta. Dzięki modelowi CL-E321, wyznaczającemu nowy standard na rynku, wierzymy, że nie tylko spełniliśmy, ale wręcz przekroczyliśmy ich oczekiwania – mówi Jörk Schüßler, dyrektor ds. marketingu Citizen Systems Europe w regionie EMEA.

 

Kompleksowa oferta

Ze względu na to, że EET Europarts stara się zapewnić partnerom kompleksową ofertę, asortyment działu AutoID, oprócz drukarek etykiet i czytników kodów, uzupełniają także terminale POS, specjalizowane akcesoria, rozwiązania montażowe oraz RFID. Resellerzy współpracujący z VAD-em mają możliwość zarezerwowania sprzętu na potrzeby przygotowywanych projektów, a także jego wypożyczania w celach demonstracji.

EET Europarts tworzy zespół, którego zadaniem jest zacieśnienie współpracy z lokalnymi integratorami i resellerami. Trzon zespołu POS i AutoID pracuje w warszawskim biurze EET Europarts i składa się przede wszystkim z osób zajmujących się wsparciem sprzedażowym i technicznym partnerów dystrybutora. Tworzenie regionalnych struktur jest związane z globalną strategią skandynawskiego VAD-a. Oczywistą wartość dla resellerów, zwłaszcza małych i średnich, stanowi rozliczanie transakcji w złotówkach jak również dostęp do intuicyjnej platformy zakupowej wraz z konfiguratorem produktów. EET sprzedaje wyłącznie za pośrednictwem kanału partnerskiego. Wśród zalet współpracy z dystrybutorem warto wymienić wsparcie dla klientów – w tym indywidualne podejście do każdego z resellerów – a także szybki czas dostawy (EET Europarts utrzymuje centralny stok magazynowy w Danii, a towar dociera do partnera zazwyczaj w ciągu 3–4 dni roboczych).

 

Więcej informacji:

Angelika Burdzań, Sales Manager,

tel. 22 701 24 91, abu@eeteuroparts.pl

 

Artur Brzeszczak, Sales Director,

tel. 22 701 24 93, abr@eeteuroparts.pl