W firmach coraz więcej urządzeń podłączanych jest do sieci, co naraża ją na przeciążenie. Badania wykazują, że mniejsze przedsiębiorstwa coraz chętniej korzystają z usług cloud, głównie SaaS, będą więc zwracać uwagę na stabilność połączenia z internetem. Oprócz tego, jeszcze bardziej niż kiedyś, zaczyna liczyć się bezpieczeństwo firmowej infrastruktury. Nie tylko ze względu na możliwe wysokie kary za niezgodność z RODO, ale i rosnącą liczbę ataków hakerskich. Dodatkowo pracownicy, pod wpływem doświadczeń konsumenckich, doceniają wygodę korzystania z sieci bezprzewodowej, która zapewnia swobodę pracy i organizowania spotkań roboczych w dowolnym miejscu. Za tym trendem firmy będą musiały podążać, a to skłoni je do rozbudowy i unowocześnienia infrastruktury sieciowej – pod względem bezpieczeństwa, wydajności i niezawodności, gdyż jest ona fundamentem działalności i podstawą rozwoju wielu klientów.

Z myślą o tym EET Europarts zbudowało kompleksową ofertę produktów sieciowych, w tym routerów i switchy oraz zabezpieczeń dla MŚP. Oficjalna autoryzacja producentów dla EET Group obejmuje marki takie jak: HPE, Ubiquiti Networks, PowerWalker, Aten, Qnap, Teltonika, MikroTik i Planet. Dystrybutor w swoim portfolio ma również marki własne: MicroOptics, MicroStorage oraz MicroConnect.

W przypadku Hewlett Packard Enterprise EET Europarts od wielu lat – jako jedyna firma w Polsce – ma status autoryzowanego dystrybutora części zamiennych i bezpośredni dostęp do magazynów producenta. Zapewnia to bardzo szybką realizację zamówień dotyczących oryginalnych części zamiennych oraz podzespołów serwerowych, takich jak switche, kontrolery, zasilacze, dyski, pamięci, baterie cache, ramki do dysków. Dystrybutor specjalizuje się w utrzymywaniu wysokiej dostępności rozwiązań serwerowo-storage’owych, zwłaszcza trudno dostępnych na rynku z racji cyklu życia produktu, a często umożliwiających zachowanie ciągłości pracy starszych systemów.

Jeśli chodzi o Ubiquiti Networks, asortyment firmy obejmuje m.in.: punkty dostępowe, radiolinie operatorskie, kamery, telefony, przełączniki, routery, a także usługi VoIP. Są wśród nich rozwiązania dla małych i średnich przedsiębiorstw, jak również bardziej zaawansowane, przeznaczone dla korporacji. EET Europarts jest jednym z kilku europejskich autoryzowanych dystrybutorów AmpliFi – systemu bezprzewodowego plug and play, składającego się z routera i dwóch wzmacniaczy o atrakcyjnej, nowoczesnej stylistyce. Router jest zgodny ze standardem 802.11ac, zawiera m.in. aplikację mobilną mierzącą szybkość transferu i funkcję wydzielania dostępu do sieci dla gości.

Z kolei na ofertę Aten w EET składają się m.in. przełączniki KVM dla firm różnej wielkości, przełączniki KVM Altusen przeznaczone do serwerowni i centrów danych oraz konsole i extendery KVM. Oferta tej marki obejmuje również rozwiązania VanCryst – do wyświetlania informacji w przestrzeni publicznej, np. na dworcach czy lotniskach.

Ważnym uzupełnieniem oferty sieciowej EET są rozwiązania PowerWalker, które chronią infrastrukturę IT przed skokami napięcia i wahaniami mocy. Marka jest znana z wysokich standardów jakości i innowacyjnych rozwiązań w zakresie podtrzymania ciągłości pracy systemów sieciowych o znaczeniu krytycznym (NCPI). W portfolio dystrybutora są też oryginalne baterie modułowe do UPS-ów m.in.: PowerWalker, APC, Eaton, HP i Lenovo.

Z kolei MicroOptics, MicroStorage oraz MicroConnect to marki własne EET Group – stanowią dopełnienie oferty dystrybutora składającej sie z produków wymienionych światowych marek. Każdego roku coraz szersze grono resellerów przekonuje się do nich, doceniając m.in. wysokość związanych z nimi marż.

Zespół EET Europarts to specjaliści z dużym doświadczeniem w zakresie storage’u i sieciówki, którzy od wielu lat współpracują z lokalnymi resellerami i integratorami. Dostępność produktów oraz szybka realizacja zamówień to kluczowy argument przy wyborze dystrybutora, dlatego EET Europarts cały czas podnosi poziom oferowanych usług i zwiększa dostępność towarów w magazynie lokalnym w Gdańsku.

Więcej informacji:

Artur Brzeszczak, Sales Director, tel. 22 701 24 93, abr@eeteuroparts.pl

 

 

 

Tomasz Grzyb, Sales Director, tel. 58 320 06 61, tgr@eeteuroparts.pl