Kodeks Dobrych Praktyk Partnerskich Branży IT
12 zasad postępowania w relacjach producentów z partnerami biznesowymi, które gwarantują osiągnięcie długofalowego sukcesu rynkowego.
Kodeks Dobrych Praktyk Partnerskich Branży IT określa standardy współpracy dostawców (producentów) ze sprzedawcami sprzętu, oprogramowania i usług IT (resellerami oraz integratorami). Przyjęte standardy służą optymalizacji funkcjonowania szeroko pojętego ekosystemu partnerskiego.
Bezpośrednim celem Kodeksu jest wsparcie partnerów handlowych w ich relacjach z dostawcami, a celem pośrednim rozwój polskiego rynku IT z pożytkiem dla wszystkich jego uczestników – dostawców, pośredników handlowych i użytkowników technologii IT.
Kodeks Dobrych Praktyk Partnerskich Branży IT jest wynikiem prac konsultantów branżowych – grupy doświadczonych integratorów IT, którzy mieli w tym zakresie głos decydujący.
Redakcja CRN Polska wyraża nadzieję, że popularyzacja Kodeksu przełoży się w kolejnych dekadach na jak najlepsze rozumienie i praktyczne wdrażanie zasad partnerskich relacji w biznesie IT – z pożytkiem dla producentów, dystrybutorów, integratorów, retailerów, a w rezultacie także dla użytkowników końcowych, a więc całej polskiej branży IT i krajowej gospodarki.
Pobierz Kodeks w pliku PDF.
Dystrybutorami, którzy zechcieli podjąć się pełnienia zaszczytnej funkcji Ambasadorów Kodeksu Dobrych Praktyk Partnerskich Branży IT są: AB, Alstor, Bakotech, Exclusive Networks oraz Incom.
To właśnie dystrybutorzy tworzą stosunkowo niewielką, ale wpływową grupę, która może z powodzeniem reprezentować rozproszoną społeczność integratorów, pełniąc tym samym rolę ambasadorów ich interesów wobec vendorów.
Ambasadorzy Kodeksu Dobrych Praktyk Partnerskich Branży IT
Pięciu dystrybutorów podjęło się pełnienia zaszczytnej funkcji Ambasadorów Kodeksu Dobrych Praktyk Partnerskich.
Podobne artykuły
Cyberbezpieczeństwo 2.0 w jednostkach samorządowych
Samorządy mają trudności, aby nadążać za zmianami zachodzącymi w świecie cyberbezpieczeństwa. Na szczęście istnieją sposoby na poradzenie sobie przynajmniej z częścią przeszkód na drodze do innowacji.
Raportowanie ESG: nadzieja w dystrybutorach?
W związku z nieprzejrzystością i wysokim poziomem złożoności regulacji dotyczących raportowania ESG, kwestię wykształcenia dobrych praktyk w tym zakresie wzięli na siebie niektórzy dystrybutorzy.
Bezpieczne samorządy: nowa szansa dla integratorów
Projekt „Cyberbezpieczny Samorząd” stanowi poważny zastrzyk finansowy dla jednostek samorządu terytorialnego, które otrzymają środki na systemy bezpieczeństwa IT, audyt i szkolenia.