Rosnące wymagania klientów w zakresie dostępu do szerokopasmowego internetu sprawiają, że wzrasta wykorzystania sieci światłowodowych. Taki trend występuje zarówno w przypadku dużych korporacji, jak i gospodarstw domowych. Naprzeciw tego typu oczekiwaniom wychodzi marka Extralink, na którą składają się wysokiej klasy urządzenia wielofunkcyjne oraz akcesoria światłowodowe.

Są to produkty dostosowane do różnorodnych potrzeb użytkowników. Extralink stawia na pierwszym miejscu klienta i chce zapewnić mu szybki, a jednocześnie płynny dostęp do szerokopasmowego łącza internetowego. Zastosowanie produktów tej marki sprawia, że tworzenie nowych sieci światłowodowych lub rozwijanie już istniejących staje się bardzo proste – mówi Leszek Błaszczyk z Batna24.

Należy podkreślić, że oferta Extralinka skierowana jest zarówno do większych dostawców usług sieciowych, jak i użytkowników domowych. Firma dostarcza profesjonalne i kompleksowe rozwiązania dla sieci światłowodowych, począwszy od zaawansowanych urządzeń końcowych OLT oraz spawarek światłowodowych, poprzez urządzenia klienckie ONU, kable światłowodowe, moduły SFP, słupy, zgrzewarki światłowodowe, a skończywszy na akcesoriach sieciowych PON.

Na liście najpopularniejszych produktów z rodziny Extralink znajduje się Extralink Predator. Jest to terminal EPON OLT wykorzystywany w światłowodowych sieciach dostępowych. Charakteryzują go kompaktowe gabaryty oraz łatwość wdrożenia. Extralink Predator posiada 8 portów EPON SFP, 8 portów LAN Gigabit Ethernet (Extralink 1GE) oraz 8 portów SFP. Urządzenie można instalować w szafie typu rack. Innym ciekawym produktem będącym na fali wznoszącej jest niezarządzany przełącznik Extralink Kronos PoE Switch, oferujący 8 portów PoE oraz 2 Uplink. Najczęściej znajduje ono  zastosowaniach w gospodarstwach domowych, stanowiąc wsparcie dla kamer IP monitorujących posesję. Klienci zaopatrujący się w sprzęt Extralink chętnie też sięgają po zasilacz PoE oraz adapter PoE. Zaletą obu produktów jest duża wytrzymałość i niezawodność.

Uważam, że rozwiązania Extralink należą do najlepszych na rynku. Producent ten jest coraz bardziej doceniany na świecie, zaś takie produkty jak złączki światłowodowe, media konwertery, moduły SFP stają się nieodłącznym elementem wyposażenia wielu dużych firm. Sprzęt Extralink pozwala swobodnie budować niezawodne i bezpieczne sieci LAN oraz WiFi  – dodaje Leszek Błaszczyk.

Totolink

Wygodny dostęp do internetu, duża elastyczność w zakresie rozbudowy, a także łatwa kontrola urządzeń dostępowych – to najczęściej stawiane przez użytkowników biznesowych wymagania wobec dostawców sprzętu sieciowego. Rodzimi przedsiębiorcy często wychodzą z założenia, że tego typu warunki spełniają produkty znanych producentów zza oceanu. Leszek Błaszczyk radzi, aby spojrzeć nieco szerzej i poszukać rozwiązań nieco mniej znanych dostawców, które mogą być równie efektywne, co topowe marki, a są od nich dużo tańsze.

– Ciekawą propozycją dla klientów biznesowych są produkty Totolink, ułatwiające usprawnienie działania wielu systemów, wprowadzanie innowacji czy testowanie nowego oprogramowania. Sieciowe urządzenia tego producenta charakteryzują się nie tylko najwyższą estetyką wykonania, ale również stabilnością i bezawaryjnością – wyjaśnia Leszek Błaszczyk.  

W Polsce największy popyt na sprzęt Totolink zgłaszają duże przedsiębiorstwa reprezentujące rozmaite branże, często o odmiennych profilach działalności. Nie jest to kwestia przypadku, bowiem produkty tej firmy charakteryzuje łatwość personalizacji oraz  dostosowania do niemal każdych warunków. Należy zaznaczyć, że  oferta Totolinka nie ogranicza się wyłącznie do rozwiązań dla klientów korporacyjnych. Batna24 oferuje szereg routerów, a także wzmacniaczy sygnału WiFi tego producenta, które mogą z powodzeniem pracować w domu.