Od 3 lutego Veracomp – Exclusive Networks Poland SA prowadzi działalność pod nazwą Exclusive Networks Poland SA.

Zmiana jest zwieńczeniem procesu, zapoczątkowanego w sierpniu 2020 r., związanego z przejęciem przedsiębiorstwa Veracomp przez francuskiego dystrybutora VAD – Exclusive Networks. To grupa o globalnym zasięgu obecna w ponad 100 krajach.

Sprzedaż aktywów krakowskiej firmy sfinalizowano w styczniu 2021 r. Od tego momentu dystrybutor działał pod nazwą Veracomp – Exclusive Networks Poland. Stał się też klastrem Exclusive Networks CEE, zarządzanym przez prezesa Mariusza Kochańskiego.

Zmiany wprowadzają również pozostałe, zagraniczne oddziały, należące wcześniej do grupy Veracomp (a była obecna w 18 krajach).

Tym samym znika nazwa Veracomp, firmy działającej od 1991 r.

Gwarancja niezależności

Dzięki połączeniu sił z globalnym dystrybutorem Exclusive Networks Poland działa w unikatowym, jak zapewnia, modelu: local sale, global scale.

Pozwala on, jak poinformowano, na wymianę doświadczeń z ekspertami z całego świata oraz stabilny rozwój w międzynarodowych strukturach.

Jak informuje dystrybutor, przyjęty model gwarantuje niezależność, a także silne związki z lokalnymi partnerami, w tym bezpośrednie wsparcie handlowe i techniczne świadczone przez osoby dobrze znające rynek lokalny.

„Exclusive Networks Poland tworzą ci sami, kompetentni specjaliści, niektórzy związani z firmą od samego początku” – zapewnia Mariusz Kochański, CEO Exclusive Networks Poland, odpowiedzialny również za region CEE.

CEO wyjaśnia, na czym zależy spółce

Tak jak do tej pory, naszym priorytetem będzie doradzanie oraz wspieranie partnerów handlowych i ich klientów wiedzą i doświadczeniem. Zależy nam, by w codziennych relacjach nadal naszym wyróżnikiem była kultura zaufania i partnerstwa. Planujemy również konsekwentnie realizować naszą misję, którą jest budowanie zaufania do technologii w procesie transformacji cyfrowej” – tłumaczy szef krakowskiego VAD-a.