Veracomp zostaje sprzedany Exclusive Networks – poinformował dystrybutor. Przewiduje się, że transakcja zostanie zamknięta w IV kw. 2020 roku.

Exclusive Networks to globalny dystrybutor VAD, dostarczający rozwiązania cyberbezpieczeństwa i cloud. Firma jest obecna w 100 krajach, posiada ponad 50 biur na pięciu kontynentach i dynamicznie zwiększa przychody w każdym regionie. W 2019 r. wartość sprzedaży rozwiązań z oferty Exclusive Networks wyniosła 2,4 mld euro i była o 17 proc. wyższa niż w roku poprzednim. Większość udziałów kontroluje Permira, globalna firma private equity.

Veracomp zapewnia, że dla partnerów przejęcie oznacza gwarancję utrzymania dotychczasowych warunków współpracy, a dodatkowo dostęp do szerokich kompetencji technologicznych i marketingowych, pozyskanych z dojrzałych oraz wschodzących rynków na pięciu kontynentach.

To milowy krok w rozwoju Veracomp, stwarzający duże możliwości dla naszych partnerów biznesowych – wyjaśnia Adam Rudowski, prezes zarządu Veracomp. – Realizowana przez nas strategia doskonale sprawdza się na rynkach regionu, co pozwala nam wnieść wiedzę oraz doświadczenie do globalnej organizacji, a jednocześnie nadal dążyć do wzrostu i tworzenia większej wartości w lokalnych kanałach sprzedaży. Synergia z Exclusive Networks sprawi, że obecni i potencjalni producenci oraz partnerzy handlowi będą mogli z powodzeniem rozszerzać skalę działania w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, a nasi pracownicy napiszą nowy rozdział w imponującej historii sukcesu Veracomp.

– Po ekspansji w obszarach EMEA, APAC i Ameryki Północnej nadszedł czas na dalszy rozwój w Europie Środkowo-Wschodniej, co zawsze było w naszych planach. Najlepszym sposobem na przyspieszenie tego procesu jest pozyskanie stabilnej grupy dystrybucyjnej. – komentuje Olivier Breittmayer, CEO w Exclusive Networks.

– Widzimy w tym ogromne możliwości dla naszych strategicznych dostawców i partnerów, ponieważ budujemy je na mocnych fundamentach grupy Veracomp – twierdzi CEO.

Kierownictwo Veracompa zostaje

CEO grupy Exclusive Networks poinformował, że dotychczasowi szefowie krakowskiego VAD pozostają na stanowiskach.

– Naszym celem zawsze jest wsparcie długoterminowego sukcesu, a nie narzucanie nowych struktur. Dotyczy to również kierownictwa Veracomp, które nadal będzie pełnić swoją obecną funkcję – poinformował Olivier Breittmayer.

  

Veracomp powstał w 1991 r. Prowadzi działalność w 19 krajach Europy Środkowo-Wschodniej, zatrudnia ponad 400 osób. W portfolio grupy znajduje się 190 tys. produktów ponad 150 światowych producentów IT.

W 2019 r. w ujęciu skonsolidowanym Veracomp wypracował 1,27 mld zł przychodów i 28 mln zł zysku netto. Oznacza to wzrost wobec 2018 r. (1,14 mld zł i 24 mln zł).