W dniu 31 grudnia 2020 r. weszła w życie finalna umowa sprzedaży przedsiębiorstwa zawarta pomiędzy Veracomp SA i Veracomp – Exclusive Networks Poland SA – poinformowała krakowska spółka.

Na podstawie zawartego kontraktu Veracomp – Exclusive Networks Poland kupił przedsiębiorstwo Veracomp, w tym wchodzące w jego skład aktywa, a także przejął zobowiązania związane z prowadzeniem przedsiębiorstwa. Wszystkie aktywa przedsiębiorstwa przysługują Veracomp – Exclusive Networks Poland. Jest to spółka zarejestrowana w listopadzie 2017 r.

Prawa i obowiązki Veracomp SA wynikające z umów z partnerami i kontrahentami zostały przeniesione na Veracomp – Exclusive Networks Poland.

Umowę dotyczącą włączenia Veracomp do francuskiej grupy Exclusive Networks zawarto we wrześniu 2020 r. Cena nie została ujawniona. Krakowska firma, obecna także w krajach regionu, stała się częścią grupy działającej w 100 krajach.

W ciągu tego roku zostanie przeprowadzony proces rebrandingu, ale już teraz Veracomp działa jako klaster Exclusive Networks CEE.

Mariusz Kochański prezesem

Zarząd Veracomp – Exclusive Networks Poland składa się z dwóch osób. Prezesem został Mariusz Kochański, dotychczas członek zarządu i dyrektor działu systemów sieciowych w Veracomp SA, związany z krakowskim VAD-em od 30 lat.

Funkcję wiceprezesa przejął Cezary Seliga, wcześniej dyrektor finansowy i członek zarządu Veracomp SA.

Przypomnijmy, że Veracomp SA od lat kierował Adam Rudowski, współzałożyciel największego polskiego VAD-a.

AKTUALIZACJA (12.01)

Przejęty biznes zachowa autonomię

Mariusz Kochański będzie kierował nowym regionem Exclusive Networks CEE, podlegającym Gerardowi Allisonowi, SVP EMEA.

„Zamierzamy kontynuować rozwój biznesu w modelu zapewniającym dużą autonomię oraz swobodę współpracy – to podejście przekonało nas do wejścia w skład grupy Exclusive Networks. Chcemy zapewniać partnerom dostęp do innowacji oraz profesjonalne wsparcie naszego zespołu, bazując na własnych doświadczeniach i wiedzy dystrybutora obecnego na pięciu kontynentach” – komentuje Mariusz Kochański.

„Ostatnie miesiące to okres bardzo dynamicznego rozwoju Exclusive Networks na świecie. Staramy się inwestować w firmy, które doskonale rozumieją lokalne potrzeby. Włączenie Veracomp do naszych struktur jest jednym z najważniejszych elementów ekspansji zgodnej z tą strategią. W ten sposób zyskujemy unikatową szansę na sukces w Europie Środkowo-Wschodniej. Z pewnością wykorzystamy mocne fundamenty biznesowe i spójną kulturę organizacyjną Veracomp, która sprawdziła się w 19 krajach tego regionu” – ocenia Jesper Trolle, CEO Exclusive Networks.