Veracomp został wyłącznym dystrybutorem systemów komunikacji głosowej firmy 3Com – NBX 100. Rozwiązanie integruje sieć telefoniczną z technologią LAN i WAN. NBX 100 przeznaczony jest dla małych i średnich środowisk sieciowych, obsługuje maksymalnie 200 linii/stacji. Wyjściem na świat dla NBX mogą być linie komutowane (PSTN), cyfrowe (ISDN) oraz trakty T1/E1. Zastosowanie bramy zgodnej z protokołem H.323 pozwala na połączenia urządzenia z siecią WAN. System składa się z jednostki centralnej i modułów kart rozszerzeń (maks. 6 w jednym urządzeniu). W każdym zestawie musi znajdować się karta NCP (Network Call Processor). W pozostałych pięciu portach obudowy można umieścić:
– moduł do czterech linii ISDN BRI,
– moduł do czterech linii komutowanych (NBX 4-Port Line Card),
– moduł do linii cyfrowej E1 PRI (E1 PRI Digital Line Card),
– ośmioportowy moduł koncentratora 10Base-T (NBX 8-Port Hub Card),
– czteroportowy moduł ATC (NBX 100 4-Port Analog Terminal Adapter Card).

Do zestawu można dołączyć aparaty telefoniczne (NBX Business Telephone) przystosowane do przesyłania głosu w sieci LAN, pulpity operatorskie DSS/BLF (Direct Station Select/Busy Line Flashing).
System NBX pozwala na przesyłanie głosu w sieciach rozległych. Firma posiadająca kilka oddziałów, w których znajdują się systemy NBX 100, do wymiany informacji pomiędzy nimi musi zastosować bramki telefonii IP (Gateway H.323) oraz specjalne oprogramowanie – NBX ConneXtions H.323 gateway. Bramka H.323 obsługuje standardy kompresji H.723 i H.711, pozwalające na zmniejszenie wymaganej szerokości pasma do około 19 Kb/s.