Acer CM oferuje nowe modele napędów:
CD-ROM Acer 656A odczytujący dane z prędkością 56x (8,4 MB/s). Napęd ma system zabezpieczający przed wibracjami i cyfrową regulację dźwięku. Do CD-ROM-u można dołożyć pamięć flash.
– Zewnętrzny napęd DVD-ROM Acer SDV 8032EP do notebooków. Odczytuje płyty DVD z prędkością 8x, a płyty CD – z prędkością 32x. Wyposażony jest w interfejs Duo Card Bus (32-bitowy) i PCMCIA (16-bitowy). Zasilany może być bezpośrednio z komputera bez korzystania z przejściówki (tylko przy podłączeniu 16-bitowym). Napęd waży 480 g, do urządzenia dołączone jest oprogramowanie InterVideo WinDVD 2000.
– Zewnętrzna nagrywarka CD-RW Acer 6424MU zapisująca dane na płycie CD-R z prędkością 6x, a na płytach CD-RW – 4x. Dane z płyt CD-ROM odczytuje z 24-krotną prędkością. Do zapisu wykorzystuje technikę Seamless Link opracowaną przez Acera, chroniącą zapisywane płyty przed błędem 'buffer underrun’. Napęd podłącza się przez port USB lub (opcjonalnie) przez PCMCIA i FireWire.
Acer wprowadził też na rynek nowe rodzaje nośników: CD-R w wersji srebrnej (74 minuty) i złotej (80 minut), które mogą być zapisywane z prędkością 20x oraz płytki wielokrotnego zapisu z prędkością 16x, które mają gwarancję na 1000 cykli zapisu.