W VMware następują zwolnienia pracowników po finalizacji zakupu firmy przez Broadcom – wynika z informacji CRN USA. Odchodzące osoby dzielą się takimi wiadomościami na LinkendIn. Wśród nich jest Kris Anderson, dyrektor ds. strategii marketingowej VMware’a.

„Ponieważ Broadcom rozpoczyna nowy rozdział z udziałem VMware, moja rola nie jest już potrzebna” – napisał. Podobne wiadomości napływały przez cały poniedziałek, co godzinę pojawiały się posty od zwolnionych pracowników VMware – twierdzi amerykański CRN. Wynika z nich, że z firmą pożegnali się m.in. inżynier oprogramowania, analityk ds. bezpieczeństwa informacji, menedżer programu strategicznego ds. zgodności z Tanzu, dyrektor ds. klientów strategicznych w dziale SLED.

Broadcom nie skomentował tych odejść. Nie są one natomiast zaskoczeniem w sytuacji fuzji. W maju 2022 r., gdy Broadcom uzgodnił przejęcie VMware’a, zapowiadał „eliminację powielających się funkcji ogólnych i administracyjnych w obszarach zasobów ludzkich, finansów, prawa, obiektów i technologii informatycznych”. Przewidywał synergie o wartości 250 milionów dolarów.

Z informacji z USA wynika natomiast, że pracownicy VMware w okresie poprzedzającym finalizację transakcji nie wiedzieli, jaki będzie ich los i ich jednostek biznesowych po finalizacji przejęcia.

„Przez miesiące nie wiedzieliśmy, co się stanie” – twierdzi anonimowo CRN jeden z menedżerów.

Z kolei jeden z amerykańskich partnerów VMware’a, C.R. Howdyshell, CEO Advizex, twierdzi, że zwolnienia w VMware powodują „poważne zaniepokojenie i chaos” wśród klientów i partnerów. „Nie wiemy, do kogo zadzwonić. Nikt się z nami nie skontaktował. Na najwyższych poziomach u klientów panuje duża niepewność”. Według niego zastanawiają się oni, czy kontynuować umowy. „Nie widzę żadnych korzyści dla partnerów z tego przejęcia” – powiedział Howdyshell.

Inni dostawcy rozwiązań mówią CRN USA o niepewności i obawie klientów, że wzrosną ceny VMware’a.

Z komentarzy wynika. że Nutanix może być jednym z beneficjentów zamieszania w VMware.

Źródło: CRN USA