Solutions Advantage ma pomóc partnerom Lexmarka stać się dla klientów preferowanym dostawcą rozwiązań, które wykraczają poza drukowanie. Program przewiduje trzy poziomy współpracy: Entry, Advanced i Premier. Według producenta na każdym z nich partnerzy mają dostęp do szkoleń i narzędzi, które umożliwiają wyjście poza dostarczanie sprzętu.

Na poziomie Entry resellerzy mogą skorzystać z webinariów, Virtual Solutions Center (wirtualnego centrum rozwiązań).

Poziom Advanced dodatkowo obejmuje szkolenia techniczne, dostęp do bardziej zaawansowanych rozwiązań (np. Lexmark Print Management), specjalne ceny dla wybranych klientów oraz nieodpłatne wyposażenie urządzeń demonstracyjnych.

Najwyższy poziom dotyczy niezależnych dostawców oprogramowania (ISV – independent software vendor). Łącznie z poprzednio wymienionymi korzyściami, zapewnia dostęp do platformy rozwoju oprogramowania, co pozwala partnerom rozszerzyć ofertę.

– Lexmark przekształca się z organizacji dostarczającej wyłącznie sprzęt i usługi w dostawcę kompleksowych rozwiązań. Jesteśmy więc zobligowani by pomóc naszym partnerom w dołączeniu do nas w tym procesie – mówi Grzegorz Najda, dyrektor zarządzający Lexmark International Polska.