Novell, po trzech miesiącach od światowej premiery, zaprezentował polską wersję językową pakietu Novell GroupWise 6. Jest to oprogramowanie do pracy zespołowej, które pozwala użytkownikom wewnętrznym i zewnętrznym na komunikowanie się i wspólną pracę za pośrednictwem wszelkiego rodzaju sieci. GroupWise 6 obejmuje obsługę poczty elektronicznej, kalendarze i zarządzanie dokumentami oraz usługi związane z przepływem pracy. Jest to pierwszy zintegrowany pakiet obsługujący pracę zespołową, który ma wbudowane możliwości komunikacji bezprzewodowej.
Pakiet Novell GroupWise 6 jest ściśle zintegrowany z systemem Novell NDS eDirectory – usługami katalogowymi dla przedsiębiorstw – i działa w wielu sieciowych systemach operacyjnych, w tym w systemach Novell NetWare i Windows NT/2000.
GroupWise 6 umożliwia ponadto bezprzewodowy dostęp do najważniejszych narzędzi pracy zespołowej i administrowania oraz do narzędzi kierowania przepływem pracy i procesami gospodarczymi, a także do uniwersalnych narzędzi do przesyłania wiadomości i zarządzania dokumentami.
Cena licencji użytkownika pakietu Novell GroupWise 6 w wersji polskiej wynosi 130 dol. (lub 30 dol. na użytkownika w przypadku samego dostępu internetowego lub bezprzewodowego, bez programu 'klienta’).
Do końca lipca potrwa też promocja, w której klienci kupujące GroupWise 6 dla 25 użytkowników w postaci standardowego pakietu (pudełko) bądź licencji (w ramach programu sprzedaży licencji VLA) otrzymają 16 proc. zniżki i dodatkowo oprogramowanie serwera NetWare 5.1 dla 5 użytkowników. Cena katalogowa promocyjnego zestawu wynosi 2720 dol.