Cisco jest gotowe zwolnić „tysiące” pracowników, ponieważ koncentruje się na „obszarach wysokiego wzrostu” – twierdzi Reuter. Cięcia mają zostać ogłoszone po publikacji wyników w tym tygodniu. Firma jak dotąd nie złożyła jednak powiadomienia tzw. o dostosowaniu i przekwalifikowaniu pracowników (WARN).

We wrześniu ub.r. Cisco zapowiedziało zwolnienie 350 pracowników w Dolinie Krzemowej. Pod koniec 2022 r. informowano o redukcji ok. 4 tys. pracowników, czyli ok. 5 proc. siły roboczej.

W roku finansowym 2023, zakończonym w lipcu ub.r., zespoły Cisco na świecie liczyły blisko 85 tys. pracowników.

W listopadzie ub.r. Cisco obniżyło prognozę na rok finansowy 2024 o ok. 3 mld dol. po stronie sprzedaży ze względu na spadek liczby zamówień. W I kw. finansowym zmniejszyły się one o 20 proc. r/r po kwartałach nadrabiania zaległości w dostawach. Firma spodziewa się powrotu do wzrostu w drugiej połowie roku finansowego (czyli w I poł. 2024 r.).

Ostatnio Cisco koncentrowało się na ujednoliceniu portfolio cyberbezpieczeństwa i zwiększeniu swojego udziału w rynku. Przeprowadziło szereg przejęć firm specjalizujących się w ochronie informatycznej i zapowiedziało zakup Splunka za 28 mld dol.

W I kw. finansowym 2024 Cisco zwiększyło przychody o 7,6 proc., do 14,7 mld dol., a zysk netto na akcję wzrósł do 1,11 centa, o 29 proc. r/r.