W dniu 30 września rada nadzorcza ABC Daty powierzyła funkcję przewodniczącego Ireneuszowi Dąbrowskiemu, który dotychczas pełnił funkcję wiceprzewodniczącego. Ulrich Kottmann został natomiast wiceprzewodniczącym.

Ireneusz Dąbrowski wszedł do rady nadzorczej ABC Daty w kwietniu 2015 r. Jest związany z polskim sektorem informatycznym od ponad 40 lat, pełnił funkcje kierownicze w spółkach i organizacjach branżowych. W latach 1976-1979 był programistą w Zakładach Systemów Minikomputerowych Era w Warszawie. Od 1979 r. do 1985 r. pracował w Instytucie Automatyki Przemysłowej Politechniki Warszawskiej. Od 1986 r. był współtwórcą i członkiem zarządu jednej z pierwszych prywatnych firm komputerowych w Polsce – SPTK Comtech i Comtech. W 1993 r. rozpoczął pracę w spółce DHI, która poprzez Computer 2000 Polska została przekształcona w 1999 r. w Tech Data Polska. W latach 1996-2011 pracował na stanowisku dyrektora zarządzającego i członka zarządu polskiego oddziału firmy. W latach 1998-2002 i 2008 – 2011 jako dyrektor regionalny odpowiadał za operacje Tech Daty w Europie Centralnej i Wschodniej. Zasiadał także w europejskim zarządzie Tech Daty.

W latach 2001 – 2005 Ireneusz Dąbrowski był wiceprezesem Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, a od 2006 r. do 2007 r. – przewodniczącym Rady Izby.

Od 2011 r. Ireneusz Dąbrowski pracował jako niezależny konsultant, doradca i mentor. W 2013 r. był partnerem i dyrektorem sprzedaży w spółce ComCERT, pierwszym polskim komercyjnym startup'ie zajmującym się usługami bezpieczeństwa IT. Od 2012 r. jest felietonistą CRN Polska.

"Rozwój ABC Daty od czasu, gdy wszedłem do rady nadzorczej spółki, można podzielić na 3 fazy. Pierwsza to okres stabilizacji biznesu i powrotu do źródeł. Tę mamy już za sobą. Kolejna polega na budowaniu solidnych podstaw udanego biznesu. Przykładem jest wdrożenie systemu magazynowego i nowego systemu ERP, który ruszy w przyszłym roku. Kolejna faza rozwoju to budowanie wartości, czego nie da się zrobić bez wspomnianych podstawowych narzędzi. W mojej ocenie spółka ma duży potencjał, aby zwiększać wartość w kolejnych latach. Nowa strategia została zaimplementowana wewnątrz firmy, uporządkowano sprawy w regionie, jak choćby sytuację na rynku rumuńskim, który generuje solidne profity. ABC Data zdobyła pozycję silnego, regionalnego gracza na rynku dystrybucji IT." – podkreśla nowy przewodniczący rady nadzorczej spółki.