„Będąc 30 lat w tym środowisku, mam nie tylko przyjaciół, ale i zapiekłych wrogów, którzy regularnie spuszczali mi manto” – przyznaje bez ogródek Anna Streżyńska w podcaście CRN Tech Trendy Biznes.

Jednocześnie zauważa, że nierzadko w słowach ostrych krytyków kryje się biznesowa prawda i można nawet z nieprzychylnej komunikacji wyciągnąć merytoryczną wartość.

W rozmowie z CRN Polska szefowa resortu cyfryzacji mówi też o tym, co sądzi o nowym ministrze, jakie ma atuty (niektórych jak przyznaje, jej zabrakło na tym stanowisku), wymienia też sukcesy, jak i niedociągnięcia ekosystemu digitalizacji w Polsce i wskazuje, na jakie zmiany jest już „ostatni dzwonek” oraz w jakich dziedzinach i dlaczego „straciliśmy palmę pierwszeństwa” w kwestii cyfryzacji.

Anna Streżyńska przyznaje też, jakie zawodowe przedsięwzięcie okazało się najtrudniejsze w jej życiu (nie było to kierowanie resortem cyfryzacji), jak może udać się założenie startupu po 50-tce i dlaczego nie podpisałaby się pod apelem o moratorium na prace nad generatywną sztuczną inteligencją.

„To jest coś, czego nie unikniemy. Ten kto będzie umiał to zastosować, ten pracuje na swoją przyszłość. Każdej młodej osobie radziłabym, aby się tym zainteresowała i starała się wyćwiczyć jak najmocniej swoje kompetencje w tym zakresie” – mówi o generatywnej AI CEO z wieloletnim doświadczeniem w branży.

Z Anną Streżyńską rozmawia zastępca redaktora naczelnego CRN Polska, Wojciech Urbanek.

Podcastu możecie wysłuchać na:
Youtube
Spotify
Apple Podcasts