VMware będzie zwalniał. Nie ujawnia jednak, ile osób pożegna się z firmą oraz jakie działy i regiony obejmą cięcia – informuje CRN USA. Firma mówi o „ograniczonej liczbie” zmian w zatrudnieniu w tym miesiącu. Zapewnia, że jest to część regularnego przeglądu.

Wiadomo już, że koncern opuści wiceprezes odpowiedzialny za globalną organizację partnerską, Shawn Toldo. W VMware jest od blisko 4 lat. Wcześniej przez ponad 11 lat był związany z Microsoftem, odpowiadając za współpracę z resellerami w USA.

Odejście Toldo następuje niedługo po niespodziewanym pożegnaniu w lipcu br. z szefową światowego kanału partnerskiego VMWare’a, Jenni Flanders, co wyjaśniono jej osobistą decyzją. Flanders w ostatnich latach pracowała nad przebudową strategii VMware’a w kanale sprzedaży. W tym roku przygotowano nowy program partnerski. Również w lipcu i także niespodziewanie rezygnację złożyła liderka globalnego kanału sprzedaży Della, Joyce Mullen (która 14 sierpnia opuszcza firmę).

Na początku miesiąca Dell potwierdził informacje o zwolnieniach, ale nie ujawnił ich wielkości. Wyjaśnia je również standardową analizą struktury biznesowej.