Future Mind, która specjalizuje się w tworzeniu rozwiązań dla transformacji cyfrowej, dołącza do fińskiej Grupy Solita, budującej produkty oparte o analitykę danych. Działa ona na kilku europejskich rynkach, a inwestycja w Future Mind to początek jej obecności w Polsce.

Wartość transakcji nie została ujawniona. Założyciele Future Mind: Tomasz Woźniak, Tomasz Koperski i Paweł Josiek, będą nadal zarządzać firmą i staną się udziałowcami Solity. Firma jest własnością prawie 700 pracowników i funduszu inwestycyjnego Apax Digital Fund. Działa w Finlandii, Szwecji, Danii, Norwegii, Estonii, Belgii, Niemczech i Polsce.

Future Mind tworzy rozwiązania cyfrowe dla klientów z różnych branż, takich jak handel detaliczny, fintech, telekomunikacja i opieka zdrowotna. Firma założona w 2008 r. zatrudnia ponad 200 specjalistów. Ma biura w Warszawie, Łodzi, Poznaniu i Tychach. W 2022 r. osiągnęła 41,8 mln zł przychodów ze sprzedaży i 8,4 mln zł zysku netto.

Ponad 2 tys. specjalistów, różne rynki

Skonsolidowane organizacje utworzą zespół ponad 2 tys. specjalistów z doświadczeniem w doradztwie strategicznym i projektowaniu biznesowym, tworzeniu oprogramowania, danych, sztucznej inteligencji i analityce, usługach w chmurze i integracji. Obie firmy są partnerami dużych dostawców, takich jak Microsoft, Google, AWS, Semarchy, Snowflake, Mulesoft i Tableau.

„Chcemy wspólnie stać się europejskim liderem w cyfrowej transformacji opartej na danych. Future Mind ma imponujące osiągnięcia w zakresie wspierania rozwoju i projektowania cyfrowej transformacji europejskich liderów handlu detalicznego, co jeszcze bardziej wzmocni ofertę Solity w sektorze detalicznym” – uważa Ossi Lindroos, dyrektor generalny Solity.

„Poszerzamy ofertę dla klientów i zapewniamy nowe możliwości naszym pracownikom” – komentuje zmianę Tomasz Woźniak, CEO i założyciel Future Mind.

W ostatnich kilku latach polska firma zrealizowała projekty dla ponad 300 klientów w Polsce i za granicą, m.in. dla sieci handlowych, aptek i drogerii, światowych sieci marin i telekomunikacji.