Webcon, polski producent platformy do cyfryzacji i automatyzacji procesów biznesowych, ogłosił ekspansję na rynek amerykański. Do zespołu firmy dołączył Mike Fitzmaurice, ekspert ds. wykorzystania technologii informatycznych w biznesie oraz metodyki workflow. Jako Chief Evangelist oraz wiceprezes Webcon North America będzie miał za zadanie m.in. zbudowanie pierwszego oddziału firmy w USA. Otwarte w Seattle biuro ma także ułatwić wsparcie klientom firmy za oceanem.

Mike Fitzmaurice ma ponad 25-letnie doświadczenie w obszarze inżynierii oprogramowania i procesów, konsultingu, marketingu i zarządzania IT. Doświadczenie zdobywał w centrali Microsoftu w Redmond, gdzie spędził 11 lat (1997 – 2008). Jako techniczny menedżer platformy SharePoint uczestniczył w uruchomieniu czterech pierwszych wersji tego produktu.

Następnie przeszedł do Nintex – australijskiego producenta platformy do automatyzowania procesów biznesowych. W dużej mierze dzięki jego wiedzy i umiejętnościom firma przeszła ewolucję ze start-upu, który tworzył „dodatki do SharePointa” do liczącego się gracza na światowym rynku oprogramowania Workflow Automation i Intelligent Process Automation (IPA). Po 10 latach w Nintex (2008 – 2018) ostatnio był CTO w Skybow.

Do obowiązków Chief Evangelist w Webconie należeć będzie rozpowszechnianie wiedzy w zakresie automatyzacji i cyfrowej transformacji oraz wspieranie klientów w optymalizacji procesów biznesowych i projektowaniu workflow. Mike Fitzmaurice odpowiada również za rozwój kanałów biznesowych oraz partnerskich w USA i Kanadzie.