Wielkość globalnego rynku przemysłowego Internetu rzeczy osiągnie 1,69 mld dol. w 2030 r. Wydatki będą rosły średnio o 23,2 proc. co roku w latach 2024–2030 – prognozuje Grand View Research.

Rynek IIoT idzie w górę dzięki rozwojowi automatyzacji w różnych branżach, takich jak produkcja i motoryzacja.

Według raportu jego rozwój stymuluje duży nacisk na konserwację predykcyjną, automatyzację i sprawne zarządzanie łańcuchem dostaw w wielu sektorach.

Transport i logistyka z najsilniejszym wzrostem

Biorąc pod uwagę użytkowników końcowych, produkcja w 2022 r. miała największy udział w rynku, wynoszący 18 proc. Jednak logistyka i transport będą rosły najsilniej, osiągając najwyższą dynamikę, przeciętnie 26 proc. r/r.

Oczekuje się, że rozwój rynku przemysłowego Internetu rzeczy będzie napędzać rosnące wykorzystanie komunikacji M2M w zastosowaniach takich jak inteligentne sieci (w sektorach typu opieka zdrowotna, bezpieczeństwo i motoryzacja), jak również „kognitywny IIoT”, który może pomóc firmom śledzić produkty.

Przewiduje się, że najwyższą dynamikę, wynoszącą ponad 50 proc. rocznie w latach 2023–2030 odnotuje segment usług, ze względu na znaczny wzrost liczby podłączonych urządzeń.