Inetum przejmuje Unifii, niezależnego partnera Elite ServiceNow w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Funkcję dyrektora generalnego na wyspach pełnić będzie Marek Pokorski, dyrektor generalny Inetum Polska.

Ta akwizycja wpisuje się w nową strategię grupy, dając jednocześnie fundamentalny impuls do wzmocnienia naszej pozycji na rynku brytyjskim i powiększając kilkukrotnie nasz lokalny zespół” – komentuje Marek Pokorski, dyrektor generalny Inetum Polska i Inetum UK.

Inetum zapewnia, że dzięki przejęciu Unifii staje się wiodącym europejskim partnerem dla ServiceNow, posiadając niemal 500 ekspertów i ponad 2000 certyfikatów i obecność na wielu rynkach europejskich, m.in. w Polsce. W ub.r. firma przejęła katowicki software house JCommerce.

„Partnerzy są fundamentem strategii skalowania ServiceNow, zarówno dla odblokowania szansy wzrostu na platformie, jak i dostarczania wyników biznesowych dla naszych klientów. Przejęcie to dowód na siłę naszego ekosystemu partnerskiego” – twierdzi Alanzo Blackstock, Senior Director, Alliances & Channels, UK&I w ServiceNow.

Inetum to firma świadcząca usługi cyfrowe i dostarczająca rozwiązania. Ma centralę we Francji. Jest obecna w ponad 27 krajach. Grupa zatrudnia niemal 28 tys. pracowników i w 2022 r. wygenerowała przychód w wysokości 2,4 mld euro.

W 2022 r. Inetum zostało przejęte przez Bain Capital Private Equity. Inwestycja ma umożliwić rozwój firmy we wszystkich sektorach i obszarach geograficznych.