Do polskiego zespołu Hewlett Packard Enterprise dołączyła Magdalena Kasiewicz, która objęła stanowisko dyrektorki ds. sprzedaży usług chmurowych. W swojej nowej roli będzie ona zarządzać zespołem ds. rozwiązań hybrydowych, opiekującym się portfolio z obszaru HPE GreenLake Flex Solutions, HPE GreenLake for Private Cloud Enterprise, a także usług zarządzanych i doradztwa w ramach Advisory and Professional Services.

„Świat IT staje się coraz bardziej hybrydowy, a coraz więcej klientów z segmentu enterprise przestaje postrzegać chmurę publiczną jako jedyny możliwy kierunek transformacji cyfrowej” – mówi Magdalena Kasiewicz.

Magdalena Kasiewicz ma ponad 20 lat doświadczenia jako liderka IT i strateg transformacji cyfrowej. Przez ostatnie 3 lata w zarządzie polskiego oddziału Microsoftu pełniła kluczową rolę szefowej zespołu, doradzającego klientom we wdrażaniu strategii chmurowej. Wcześniej, w latach 2013 – 2019, piastowała również stanowiska regionalne i globalne w Microsofcie, pracując m.in. w jej siedzibie głównej i odpowiadając za globalną strategię w zakresie DevOps i modernizacji aplikacji. W sumie w koncernie z Redmond spędziła 10 lat.

W swojej karierze była także związana z Reckitt Benckiser (2019 – 2020), gdzie jako Head of Digital Delivery and Technology kierowała zespołem dostarczającym cyfrowe rozwiązania dla ponad 30 rynków na całym świecie. Jej doświadczenie obejmuje ponadto zarządzanie programami transformacji cyfrowej u operatorów telekomunikacyjnych, takich jak Polkomtel i Orange.