Magdalena Kasiewicz wraca do Microsoftu na stanowisko członka zarządu oraz Customer Success Lead w polskim oddziale firmy. Wraz z zespołem będzie odpowiedzialna za przyspieszenie adopcji chmury wśród klientów Microsoftu, a także za maksymalizację długoterminowej wartości biznesowej wynikającej z wykorzystania Azure.

Ostatnio, od września 2019 r., Magdalena Kasiewicz pracowała w Reckitt Benkiser jako Head of Digital Delivery and Technology. Kierowała globalnym zespołem, który odpowiadał za dostarczanie cyfrowych rozwiązań na ponad 30 rynków na całym świecie.

Wcześniej spędziła prawie 7 lat Microsofcie (2013 – 2019) na stanowiskach kierowniczych w polskim oddziale, a następnie w regionie i w centrali. Była m.in. szefem zespołu konsultantów Microsoftu w regionie EMEA, a następnie w Redmond jako Business Program Manager – Global Strategy and Solution Team odpowiadała m.in. za strategię rozwiązań Microsoft Services w zakresie DevOps i modernizacji aplikacji. Wcześniej pracowała m.in. w Polkomtelu i TP SA.

Zdobyła doświadczenie w kierowaniu zespołami, a także definiowaniu strategii wykorzystania chmury obliczeniowej dla klientów na całym świecie.

Szczególny moment na polskim rynku

Magdalena Kasiewicz zapowiada wsparcie klientów w wykorzystaniu możliwości chmury w transformacji biznesu.

„Dołączam do Microsoft w tym szczególnym momencie, gdy polskie firmy, również te największe, otwierają się na transformację biznesu z wykorzystaniem technologii chmurowych. Wspólnie z zespołem będziemy wspierać polskie organizacje, aby jak najwięcej skorzystały z potencjału, jaki niesie ze sobą inwestycja Microsoft w Polsce na budowanie regionu Microsoft Azure i rozwój kompetencji technologicznych” – mówi Magdalena Kasiewicz.

Magdalena Kasiewicz jest absolwentką Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej oraz Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych.