Discord wstał od stołu negocjacji z Microsoftem w sprawie przejęcia firmy. Zakończył rozmowy, zamierza rozwijać swój biznes jako samodzielny podmiot – ustalił Reuters. Obie strony jak na razie nie skomentowały tej informacji.

W marcu br. pojawiły się nieoficjalne doniesienia o trwających rozmowach. Cenę ewentualnego zakupu Discorda przez Microsoft szacowano na ponad 10 mld dol.

Discord stworzył platformę komunikacji dla graczy (z pomocą wideo, audio i informacji tekstowych). Jak dowiedział się Reuters, zamierza ją nadal rozwijać własnymi siłami i monetyzować rosnącą bazę użytkowników. Podaje, że z platformy korzysta miesięcznie ponad 100 mln aktywnych użytkowników (wg Reutersa 140 mln). Roczne przychody Discorda to ok. 130 mln dol. Firma działa od 2015 r.

Microsoft w marcu br. wzmocnił swój biznes gamingowy, za 7,5 mld dol. kupując ZeniMax Media, spółkę do której należą studia tworzące gry, w tym Bethesda Softworks.

W kwietniu br. koncern z Redmond zawarł umowę zakupu Nuance Communications za 19,7 mld dol. (będzie to drugie pod względem wartości przejęcie w historii Microsoftu).