Z opublikowanych rezultatów finansowych wynika, że Red Hat nieprzerwanie przez 56 kolejnych miesięcy odnotowuje wzrosty, a ostatnie roczne dochody zamknęły się sumą 2,05 mld USD. Dobre wyniki wiążą się z dostępnością Red Hat Enterprise Linux na platformach chmurowych, takich jak Amazon Web Services (AWS), Microsoft Azure czy Google, które biznes wykorzystuje w coraz większym stopniu.

– “Przedsiębiorstwa coraz chętnie korzystają z infrastruktury w modelu chmury hybrydowej oraz technologii open source, co przekłada się na nasze bardzo dobre wyniki” – stwierdził Jim Whitehurst, CEO Red Hat. – „Nasze technologie w chmurze mają swój udział w największych kontraktach, takich jak wygrany wielomilionowy projekt oparty na OpenStack, który po wdrożeniu będzie jedną z największych implementacji tej platformy.”

Jak poinformował Jim Whitehurst, branżą, na której Red Hat zarabia najwięcej, jest telekomunikacja – firma sfinalizowała kilka dużych projektów z globalnymi operatorami. Na drugim miejscu jest sektor finansowy.

Niedawno producent przedstawił plany rozbudowy kanału sprzedaży w Polsce.