Regaty Lenovo to już doroczna tradycja w branży IT. W tym roku to coraz większe sportowe i integracyjne święto cieszyło się rekordową frekwencja. W wydarzeniu, odbywającym się w dniach 7-9 września w Klubie Mila Kamień nad jeziorem Bełdany, spotkały się setki graczy rynkowych: resellerów, integratorów, retailerów, telekomów i dystrybutorów. Także kluczowe media technologiczne zostały zaproszone na to wydarzenie.

Rzecz jasna, nie zabrakło licznej reprezentacji Lenovo Polska, na czele z Wojciechem Zaskórskim, Dyrektorem Generalnym polskiego oddziału producenta, który oficjalnie otworzył tegoroczne regaty. Po czym, na dobry początek, całe tysiącosobowe towarzystwo rozgrzał koncert gwiazdy wieczoru – legendarnego zespołu Dżem.

Wymagające warunki  

Dzięki rekordowej liczbie uczestników konkurencja była w tym roku niemała. Na starcie regat stanęło ponad 80 załóg w trzech klasach, w tym najwięcej w klasie T2 (32 załogi). Trasa wiodła przez Jeziora Bełdany i Mikołajskie.

Dopisała piękna, letnia, niemal upalna pogoda, choć dla żeglarzy taka aura okazała się bardzo wymagająca. Wiało słabiutko, więc załogi z trudem łapały leciutkie podmuchy.

Tym większe brawa należą się dla tym, którzy dotarli do mety, a największe gratulacje oczywiście dla zwycięzców.

Dla każdego coś

Nawet, jak ktoś nie żegluje, w tym roku jak zwykle nie mógł się nudzić. Rozmaitych atrakcji, jak też okazji i miejsc do spotkań, wspólnej zabawy nie brakowało zarówno na lądzie, jak i na wodzie.

Można było wybrać się na wycieczkę statkiem, leżakować na plaży, kąpać się w jeziorze, pograć w siatkówkę…

…a wieczorem piec kiełbaski przy ognisku, pośpiewać szanty przy muzyce na żywo czy też zatańczyć w dyskotece na plaży w ramach Motorola Beach Party.

Dla części rannych ptaszków atrakcyjna była Wake Up Yoga, choć zwolennicy bardziej tradycyjnego początku dnia woleli usiąść pod chmurką w Motorola Coffee Bar. Była również strefa produktowa, gdzie pokazano sprzęty Lenovo i Moto. Na miejscu uczestnicy mogli sprawdzić m.in. laptopy ThinkPad X1 Carbon 11. generacji, Legion 9i czy YogaBook 9i, ale także ThinkPhone by Motorola czy tablety Tab P11 2. generacji i Tab P12.

A jeśli ktoś, zamiast pląsów przy muzyce, wolał bardziej kameralne i spokojniejsze miejsca do rozmów, mógł je znaleźć w położonym wśród zieleni Klubie Mila. Przez cały piękny, wrześniowy weekend było wiele sportowych emocji, a przy tym dużo rozrywki, muzyki, jak też okazji do networkingu i zacieśnienia relacji w doskonałym branżowym towarzystwie.  Była to również świetna okazja do nabrania sił przed IV kwartałem.

Do zobaczenia za rok!

  

Wyniki XVI Regat Lenovo

 

Klasa T1

1 ITnes.pl

2 Statim

3 x-kom

 

Klasa T2

1 Bechtle Direct Polska

2 Cyfrowy Polsat

3 Netland Computers

 

Klasa T3

1 AB

2 Nomacom Group

3 Delkom 2000

 

Nagroda specjalna Lenovo:

Integrated Solutions Polska

 

Nagroda Fair Play

Tek IT Grzegorz Rzeźnicki