Wortmann nawiązał współpracę między innymi z doświadczonym integratorem na polskim rynku – poznańską spółką Advisor, obecną w branży IT od ponad 20 lat. Wojciech Kosecki, szef polskiego oddziału producenta uważa to za duży sukces i dodaje, że nowy partner Wortmanna jest rozpoznawalny w branży i dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz profesjonalnemu podejściu zyskał szerokie grono klientów w sektorze edukacji. To ważne dla niemieckiego producenta, który ma w ofercie wiele urządzeń własnej marki Terra, przeznaczonych dla szkół i biznesu. Współpraca z Advisorem będzie obejmowała sprzedaż i serwisowanie rozwiązań z całej grupy produktowej Terra. „Dzięki wspólnym rozwiązaniom IT dla sektora edukacji widzę ogromny potencjał dla rozwoju naszych firm” – ocenia Wojciech Kosecki.

Zadowolony jest także Andrzej Musisz, prezes Advisora. „Od wielu lat walczymy z trendem używania w polskich szkołach przeciętnych urządzeń, przeznaczonych do użytku domowego. Współpraca z niemieckim producentem połączona z naszym doświadczeniem zapewnia jakość, na którą nasza edukacja zasługuje. Jeśli dodamy do tego serwis gwarancyjny nawet do 8 lat oraz grupę klientów, którzy już zaufali firmie Wortmann AG, takich jak: NATO, Lufthansa, Volkswagen, Porsche, otrzymamy rozwiązania rozszerzające ofertę SzkolaWChmurze.pl, z których trzeba skorzystać” – mówi Andrzej Musisz (SzkolaWChmurze.pl to autorski projekt dla edukacji, realizowany przez Advisora).

 

Co wyróżnia Wortmann AG na rynku z korzyścią dla partnerów…

…serwis onsite do 5 lat, czyli np. dysk zostaje u klienta (bardzo korzystne i przejrzyste warunki realizacji serwisu),
…elastyczne terminy produkcji,
…indywidualna linia (kredytowa?) i terminy płatności,
…wysoka jakość produktów, montaż z wykorzystaniem podzespołów wysokiej klasy,
…indywidualne podejście do projektu, wsparcie partnera w całym procesie realizacji zlecenia,
…personalizacja produktów, w tym możliwość umieszczenia logo na obudowie, indywidualne opakowanie, instalacja oprogramowania klienta itp.,
…profesjonalne podejście do współpracy biznesowej.

 

Partnerstwo z Microsoftem korzystne dla partnerów

Warto zwrócić uwagę, że Wortmann jako jeden z niewielu producentów sprzętu IT, ściśle współpracuje z Microsoftem w programie skierowanym dla edukacji – Shape The Future. Obejmuje on wsparcie dla jednostek edukacyjnych. Umożliwia skorzystanie z tańszych licencji na system Windows. Poprzez uczestnictwo w programie Wortmann może zaoferować swoim partnerom komputery z preferencyjnymi cenami na system operacyjny. Pozwala to oszczędzić nawet 75 proc. ceny Windowsa, w zależności od konfiguracji sprzętu. Szczegóły programu można uzyskać bezpośrednio u producenta.

Producent oferuje wiele gotowych rozwiązań sprzętowych, zgodnych z wymogami tego programu. Korzystanie z nich daje korzyści partnerom oraz pozwala sporo zaoszczędzić klientom z sektora edukacyjnego.

 

 

Terra Mobile 360-11 to model 2 w 1: można go używać tak jak tablet albo laptop.
 

 

Nie tylko komputery

Niemiecki producent w asortymencie ma sporo gotowych rozwiązań sprzętowych dla edukacji. Przykładem dedykowanego rozwiązania jest m.in. laptop 360-11. To sprzęt o wzmocnionej konstrukcji z dotykowym i obracanym ekranem. Dzięki temu można z niego korzystać tak jak z komputera i tabletu. Dołączone akcesoria, jak rysik, czujnik temperatury czy lupa wzbogacają jego funkcjonalność w szkole czy innym ośrodku kształcenia. Urządzenie ma specjalne oprogramowanie do zarządzania, co ułatwia pracę w grupie. Praktycznym dodatkiem może być specjalna walizka do transportu i zabezpieczenia tych laptopów.

 

W zestawie z Terra Mobile 360-11 jest m.in. elektroniczny rysik, który ułatwia pracę uczniom.

 

W portfolio marki Terra można znaleźć jednak nie tylko komputery, lecz także kompleksowe pracownie oparte na terminalach czy notebook edukacyjny, wyposażony w specjalne akcesoria do pomiarów laboratoryjnych. Ostatnie rozwiązanie cieszy się dużą popularnością wśród partnerów specjalizujących się w sektorze edukacji, współpracujących z Wortmannem.

„Widzimy duży potencjał w branży edukacyjnej na polskim rynku. Dzięki naszym rozwiązaniom i dostępowi do licencji Microsoftu możemy pomóc budować ofertę dla szkół i rozwijać ten sektor. Z roku na rok osiągamy coraz większy udział w rynku edukacyjnym i liczymy na dalsze wzrosty” – mówi Wojciech Kosecki.

Wortmann stale poszerza grono partnerów. Kontakt dla zainteresowanych współpracą firm: wspolpraca@wortmann.de.