Notebook Dell XPS 9380 stanowi najlepszy dowód na to, że amerykański producent z dobrym skutkiem poszukuje coraz to nowych sposobów na pogodzenie różnych oczekiwań ze strony klientów. „Trzynastka” jest odświeżoną wersją biznesowego flagowca, którą Dell zaprezentował w bieżącym roku podczas targów CES. Najczęściej wymienianą wadą poprzednich modeli była kamerka umieszczona na dolnej belce laptopa, przez co połączenia wideo określano jako mało komfortowe. W dobie wzrostu popularności firmowej wideokomunikacji wygoda korzystania z kamery staje się bardzo istotna. W XPS 9380 kamerkę umieszczono więc na górnej belce, zachowując pierwotne rozmiary notebooka – przede wszystkim jego grubość.

Sercem XPS 9380 są procesory Intel ósmej generacji: i3–8145U, i5–8265U lub i7–8565U. Pojemność pamięci RAM mieści się w zakresie od 4 do 16 GB, a maksymalna pojemność dysku SSD PCIe wynosi 2 TB. W komputerach przenośnych przeznaczonych dla firm bardzo ważna jest jasność wyświetlacza, dlatego udostępniono wariant z ekranem 4K, obsługą Dolby Vision i stuprocentowym pokryciem przestrzeni barw sRGB. Matryca o wymiarach 13,3 cala może mieć zaimplementowaną funkcję dotyku. Użytkownik biznesowy otrzymuje do dyspozycji dwa porty Thunderbolt 3, jedno gniazdo USB-C i czytnik kart pamięci microSD.

 

Paweł Wójcik
Product Manager Dell, Ingram Micro

Istnieją czynniki, które sprzyjają obecnie wymianie notebooków w firmach. Jednym z nich jest zbliżający się koniec wsparcia dla Windows 7. To dobry moment, aby przedstawić korzyści wynikające z użytkowania komputerów marki Dell zarówno klientom, którzy ich jeszcze nie mają, jak i zaproponować rozwiązania z najnowszymi procesorami tym, którzy planują wymianę komputerów przenośnych. Resellerzy, oprócz sprzedaży samego sprzętu, powinni proponować, szczególnie większym firmom, szereg usług związanych ze wsparciem posprzedażnym, np. zwiększających bezpieczeństwo danych. Klienci przyzwyczajeni do pracy na notebookach Dell będą poszukiwać podobnej jakości, wybierając rozwiązania do domu.

 

Popularność notebooków Dell w biznesie przekłada się na wysoką rozpoznawalność i wzrost zaufania do marki wśród użytkowników domowych. Ci zawsze cenili atrakcyjny wygląd laptopów, ale obecnie zwracają baczną uwagę na ich niezawodność. Mają też duże potrzeby związane z odtwarzaniem multimediów i gier wideo. Z myślą o tej właśnie grupie odbiorców Dell oferuje komputery przenośne Inspiron, które sprawdzają się także w mniejszych biurach, m.in. ze względu na dużą wydajność i rozbudowane funkcje z segmentu premium.

Z gier i multimediów na notebookach Inspiron z powodzeniem można korzystać w domu, jak również poza nim, dzięki wydajności akumulatora. Wysoką jakość obrazu zapewnia matryca IPS i technologia LED. Zastosowanie dodatkowej karty graficznej kompatybilnej z DirectX umożliwia osiągnięcie większej efektywności podczas grania, oglądania filmów HD czy pracy z wymagającymi programami graficznymi. W modelach z tej serii działają wydajne procesory Intel i7, karty graficzne Nvidia, 128-gigabajtowe dyski SSD i dyski twarde wielkości 1 TB.

Sprzęt marki Dell jest dostarczany z pakietem usług serwisowych i pomocy technicznej. Gwarancja Next Business Day oznacza najwyższą jakość obsługi gwarancyjnej, czyli naprawę uszkodzonego sprzętu komputerowego przez autoryzowany serwis następnego dnia roboczego.

Ingram Micro jako jedyny dystrybutor w Polsce dysponuje pełną ofertą rozwiązań Dell EMC. Zapewnia natychmiastową dostępność produktów, w tym notebooków XPS i nowych modeli z serii Inspiron.

Kontakt dla resellerów: Paweł Wójcik, Product Manager Dell, Ingram Micro, tel. 669-072-302, pawel.wojcik@ingrammicro.com