W otwierającym konferencję wystąpieniu Jacek Jędraszka, prezes zarządu RRC Poland, przekonywał zgromadzonych resellerów i intergratorów, że skala działań i potencjał – przede wszystkim finansowy – Ingram Micro, największego na świecie dystrybutora IT, oznacza dla środkowoeuropejskiego VAD-a możliwość stabilnego rozwoju. Również w nowych obszarach rynku, jak na przykład dystrybucja usług chmurowych.     

Korzystając z okazji, przedstawiciele RRC zaprezentowali należące do Ingram Micro spółki, które od kilku lat prowadzą interesy na polskim rynku. Najstarszą z nich jest Ingram Micro Mobility – dystrybutor telefonów komórkowych oraz akcesoriów. Z kolei Anovo świadczy usługi związane z łańcuchem dostaw na rynku sprzętu elektronicznego (serwis, regeneracja, logistyka i in.). Natomiast Docdata od wielu lat oferuje usługi outsourcingowe typu fulfilment, czyli magazynowanie i pakowanie na zlecenie. W sumie Ingram Micro, poprzez swoje spółki zależne, zatrudnia w Polsce blisko tysiąc osób (łącznie z zespołem RRC Poland). 

W części produktowej RRC Conference 2016 najliczniej reprezentowany był dział Auto ID dystrybutora. Tacy producenci, jak Zebra, Honeywell, Datalogic, NCR czy Confidex, prezentowali integratorom rozwiązania, które mają między innymi zwiększyć poziom samoobsługi kupujących. Jednocześnie rzucało się w oczy coraz większe zastosowanie systemu Android na specjalizowanych terminalach i wykorzystanie chmury do obsługi aplikacji 

Na konferencji nie zabrakło producentów z obszaru UC (Unified Communications). Jeden z nich, Avaya, zapowiedział najnowszą, dziesiątą już wersję swojego systemu komunikacyjnego IP Office. Platforma ta, początkowo przeznaczona dla mniejszych klientów, rosła wraz z kolejnymi wydaniami i teraz oferuje obsługę do 3 tys. użytkowników oraz bogaty wybór narzędzi do ujednoliconej komunikacji. Własne rozwiązania UC promowała także firma Unify, w tym platformę OpenScape Enterprise Express, którą można wdrożyć w modelu chmury prywatnej z myślą o klientach zatrudniających od 200 do 2 tys. użytkowników.

Podczas kończącej konferencję wieczornej uroczystości Radosław Pruchnik, dyrektor generalny RRC Poland, nagrodził partnerów VAD-a wyróżniających się sprzedażą w obszarze Auto ID. Nagrodzeni brązowi partnerzy to: COM4IT, CDS, Konrad, Jantar, Elandis, TiLabels i SKK. Wśród srebrnych partnerów znalazły się firmy: Quantum Qguar, Optidata, Exorigo-Upos, Interlabel, Taxus SI, DCLOG, Consafe Logistics i Aspekt. Złotem mogą się cieszyć: TAKMA, FM-ID, SPECTRUM-ID, RSC Auto ID, Weilandt Elektronik, Mega Sonic, COMP, HIT – Kody Kreskowe oraz IBCS Poland. Przyznano też tytuł „Najlepszego partnera roku 2016”, który trafił do firmy Kreski.