Aktualnie największym zainteresowaniem cieszą się najmniejsze przestrzenie służące do spotkań w małych grupach roboczych wewnątrz firmy. NEC Display Solutions z myślą o tego typu zastosowaniach przygotował dwie linie produktowe: InfinityBoard i Collaboration Board (CB). InfinityBoard to produkt przeznaczony dla najbardziej wymagających użytkowników, umożliwiający nie tylko dzielenie się treścią na wielkoformatowym ekranie UHD o rozmiarze od 55” do nawet 86”, lecz także współpracę przez organizację wideokonferencji i prowadzenie prezentacji. NEC InfinityBoard to skalowalna przestrzeń robocza o ogromnych możliwościach, z założenia dostosowująca się do każdego planu spotkania. Bez względu na to, jaki jest jego cel – burza mózgów, analiza, wideokonferencja czy wspólna praca – InfinityBoard dzięki swojej modułowej budowie pomaga tworzyć idealne warunki pracy. InfinityBoard ma po prostu działać, dlatego sprawdza się w każdym scenariuszu – od wariantu z wieloma prezenterami po duże grupy, które podczas spotkania przebywają w oddalonych od siebie miejscach. InfinityBoard jest wyposażony w dotykowy wyświetlacz  InGlass o rozdzielczości UHD oraz dwa pasywne pisaki. Zawiera też ultraszerokokątną kamerę wideokonferencyjną Huddly i wysokiej klasy głośniki konferencyjne. Użytkownicy systemu Windows będą bezproblemowo obsługiwać potężny komputer OPS typu slot-in z systemem MS Windows 10 Professional i korzystać z oprogramowania MS Office. NEC InfinityBoard dzięki połączeniu czatu wideo, prezentacji bezprzewodowych i wspólnej pracy nad treścią ułatwia inteligentną współpracę w nowoczesnych obiektach konferencyjnych.

Seria NEC CB to monitory interaktywne poprawiające jakość każdego wykładu i spotkania. Są dostępne w trzech różnych wielkościach, w rozdzielczości UHD, nawet z 20 punktami dotyku. Zastosowana w nich technika dotykowa na bazie podczerwieni zapewnia doskonałą użyteczność i zdecydowanie skraca czas reakcji na dotyk. Wbudowane funkcje białej tablicy i współużytkowania ekranu przez sieć bezprzewodową zapewniają błyskawiczne uruchamianie sesji biznesowych i edukacyjnych, bez żadnych ukrytych kosztów. Urządzenia są wyposażone w narzędzie do sporządzania notatek umożliwiające nanoszenie zapisków na dowolne treści przedstawiane na ekranie. W przypadku bardziej wymagających zastosowań warto skorzystać z gniazda OPS zwiększającego moc obliczeniową systemu. Urządzenia NEC z serii CB, dostępne m.in. w rozmiarach 65”, 75” i 86”, idealnie sprawdzają się w salach konferencyjnych i szkoleniowych. Każdy monitor NEC z serii CB jest dostarczany z trzema pisakami magnetycznymi i uchwytem ściennym ułatwiającym instalację.

Nie należy zapominać również o tradycyjnych salkach konferencyjnych, w których używane są projektory. Do średniej wielkości ekranów NEC proponuje dwie serie ultracichych projektorów NEC PE i NEC P wyposażonych w laserowe źródło światła o żywotności minimum 20 tys. godzin. Dzięki zastosowaniu zamkniętego układu optycznego i technologii LCD projektory są zarówno trwałe, jak i dysponują wysoką jasnością światła białego i kolorowego. Dodatkowo umożliwiają bezprzewodowe wyświetlanie prezentacji z komputerów i urządzeń mobilnych, dając w ten sposób pełną elastyczność w prowadzeniu spotkań. Do dużych sal NEC przygotował profesjonalne, instalacyjne projektory z wymienną optyką zarówno w technologii LCD – seria PA, jak i w DLP – seria PX. To urządzenia zapewniające wyświetlanie obrazu o bardzo dużej powierzchni również w jasnych miejscach. Portfolio NEC dla systemów konferencyjnych zamykają ściany wideo na bazie monitorów wielkoformatowych i bogata oferta rozwiązań dvLED.

Dodatkowe informacje:

Paweł Kołodziejczyk, Pawel.Kolodziejczyk@nec-displays-pl.com
Bartłomiej Płuciennik, Bartlomiej.Pluciennik@nec-displays-pl.com
Jacek Smak, Jacek.Smak@nec-displays-pl.com
Przemysław Siemaszko, Przemyslaw.Siemaszko@nec-displays-pl.com
Rafał Wójcik, Rafal.Wojcik@nec-displays-pl.com
Andrzej Habrat, Andrzej.Habrat@nec-displays-pl.com