Choć część integratorów już teraz cieszy się prowadzeniem dochodowych biznesów, stworzonych wokół produktów NetApp, to w dalszym ciągu otwierają się nowe możliwości współpracy z producentem i jego dystrybutorem w Polsce. Dzięki niej integratorzy będą mogli z powodzeniem przeprowadzać swoich klientów przez transformację cyfrową, przy czym warunki współpracy partnerskiej sprawiają, że wiąże się z obopólnymi korzyściami.

Zanim przejdziemy do opisu nowych bonusów i narzędzi w Programie Partnerskim, warto podkreślić, że integrator, który wybierze rozwiązania marki NetApp, będzie współpracował z dostawcą, który:

…ma klarowną wizję chmury hybrydowej, ułatwiającą zarządzanie, ochronę i przenoszenie danych dzięki samoobsłudze, automatyzacji, interfejsom API, a to wszystko na dużą skalę, niezależnie od infrastruktury;

…dysponuje wiodącą ofertą usług w chmurze hybrydowej i rozwiązań do zarządzania danymi, które umożliwiają ekosystemowi partnerskiemu NetApp sprostać wyzwaniom związanym z transformacją cyfrową klientów i dostarczając odpowiednie wyniki biznesowe, bez względu na to gdzie dane „żyją”;

…charakteryzuje się partnerskim podejściem do integratorów, tak aby zapewnić im rozwój wspólnej działalności dzięki inwestycjom w programy, narzędzia, szkolenia, bonusy finansowe za wzrosty, nowych klientów, jak również za zróżnicowanie, związane ze specjalizacjami;

…wspiera strategie usług prowadzonych przez poszczególnych Partnerów;  

…nie konkuruje z Partnerem u klienta i chroni inwestycje swoich integratorów poprzez rejestracje projektów.

Aby zostać Partnerem NetApp, wystarczy wypełnić formularz NetApp Partner Application Form. Przy czym partnerstwo jest bezpłatne, a po weryfikacji i akceptacji integrator otrzymuje status Registered Partner. Na tym poziomie jest czas na uczestnictwo w szkoleniach i nawiązanie współpracy z kanałem dystrybucyjnym (w przypadku polskiego rynku jedynym dystrybutorem rozwiązań NetApp jest Arrow ECS). W tym czasie integrator otrzymuje pełne wsparcie merytoryczne, techniczne, jak również może liczyć na wsparcie marketingowe. Należy przy tym podkreślić, że zarówno Partnera o statusie Registered, jak i Partnerów o wyższych statusach (Gold, Platinium, Star), obowiązują te same zasady rejestracji projektów i otrzymywania rabatów. Po okresie przejściowym, po przynajmniej jednym zamówieniu i zaliczeniu szkoleń, Partner otrzymuje status Gold.

 

Nowe programy finansowe w roku FY21

Program Partnerski NetApp jest prosty, spójny i oferuje możliwości szybkiego wzrostu oraz różnicowanie, umożliwiając integratorom osiąganie wymiernych korzyści finansowych.  Zapewnia dostęp do wiodącego portfela produktów i rozwiązań, wsparcia marketingowego oraz zasobów technicznych i usług. Ten dochodowy, a jednocześnie łatwy w użyciu Program Partnerski zapewnia szkolenia branżowe, nagradza Partnerów za rozwój oraz – dzięki modelowi usług niekonkurujących – wspiera po pierwsze Partnera. Poniżej opisujemy wybrane korzyści:   

New Account Incentive: korzyść finansowa dla Partnerów, którzy generują sprzedaż do nowych klientów. Partnerzy mogą zarobić do 10% back rebate wypłacanych na konto Partnera  za „nowe logo” klienta, do maksymalnie 120 000 USD na kwartał.

RunToNetApp Incentive: zapewnia Partnerom dodatkowe korzyści finansowe za migrację klientów z konkurencyjnych rozwiązań do NetApp. Tegoroczne zmiany w programie to przede wszystkim zmniejszenie minimalnej kwoty transakcji, zwiększenie kwoty wypłat i usunięcie wymogu posiadania statusu Usług Profesjonalnych.  Zamieniono wymóg zniszczenia sprzętu na list intencyjny (LID), że system konkurencji nie będzie serwisowany.

Tech Refresh Incentive: bonus finansowy, którego celem jest zachęcenie partnerów biznesowych do zastąpienia starzejących się systemów NetApp FAS (EOL) u klientów na kontrolery z nowym rozwiązaniem Flash/HCI.  

Cloud Data Service Incentive: NetApp rozszerzył wsparcie, narzędzia i korzyści finansowe dla Partnerów, którzy proponują klientom rozwiązania NetApp Cloud. Wszyscy Partnerzy mogą teraz uzyskać rabat w wysokości 5% w transakcjach powyżej 20 000 dol Annual Recurring Revenue (ARR). Dodatkowo istnieją wyjątkowe bonusy dla Partnerów spełniających wymagania nowego poziomu preferowanego Partnera w chmurze (Cloud First Preferred Partners CFPP).

Netapp Unified Partner Program, to program dla integratorów, którzy potrzebują przewidywalnego środowiska biznesowego i chcą zwiększyć swoją rentowość. Jednocześnie dla takich, którzy uważają za niezbędny do dalszego rozwoju dostęp do najnowocześniejszych technologii, w tym przypadku oferowanych przez lidera w segmencie rozwiązań do przechowania i zarządzania danymi.

Przedstawiciele Arrow ECS zachęcają integratorów do kontaktu i rozmowy o możliwościach współpracy, jakie dystrybutor zapewnia w zakresie produktów marki NetApp.

 

Kontakt dla Partnerów: Joanna Pelc, NetApp Product Manager,
Arrow ECS, tel. + 48
691475213 e-mail: Joanna.Pelc@arrow.com