„Partner Roadshow 2022. Szlakiem polskich browarów” – to cykl spotkań Connect Distribution z integratorami oraz resellerami, które odbyły się we wrześniu w trzech miastach:  Poznaniu, Tychach oraz Warszawie. Organizatorzy skoncentrowali się na trzech podstawowych zagadnieniach: bezpieczeństwie systemów, bezpieczeństwie danych i zarządzeniu wiedzą. W czasie konferencji prelegenci prezentowali rozwiązania Cofense, DataCore Software, HelpSystems, MindManager, Scale Computing, SolarWinds oraz SUSE.

Sławomir Karpiński, CEO Connect Distribution, w wystąpieniu inaugurującym spotkanie wskazał na cztery najważniejsze trendy IT na 2023 rok: bezpieczeństwo, chmurę hybrydową, konteneryzację oraz monitoring wideo.

Bardzo dokładnie obserwujemy trendy występujące na rynku IT. Największe perspektywy w zakresie rozwoju biznesu daje segment cyberbezpieczeństwa i w tym zakresie zamierzamy rozbudowywać naszą ofertę. Chcemy, aby nasi partnerzy utożsamiali nas przede wszystkim właśnie z tym obszarem działalności – tłumaczy  Sławomir Karpiński.

Co istotne, dystrybutor planuje też odchodzić od typowego podejścia produktowego. W praktyce oznacza, że w ofercie Connect Distribution znajdą się sprawdzone, skonfigurowane rozwiązania pochodzące od kilku producentów. 

Niejednokrotnie partnerzy poszukujący konkretnych rozwiązań nie do końca wiedzą jak dobrać poszczególne elementy składowe tak, aby idealnie do siebie pasowały. My ułatwimy im to zadanie, bazując oczywiście na naszej ofercie – dodaje Sławomir Karpiński.

Uczestnicy spotkania mieli okazję bliżej zapoznać się z produktami Cofense oraz HelpSystems.  Pierwsza z wymienionych firm oferuje zaawansowane rozwiązanie do ochrony przed wyrafinowanymi atakami phishingowymi, takimi jak wyłudzanie danych uwierzytelniających i ataki na firmową pocztę. 

Wszystkie sieci mają luki i organizacje muszą ten fakt zaakceptować, podobnie jak to, że mejle wysyłane przez oszustów omijają standardowe zabezpieczenia. Co gorsza, wciąż istnieje liczna grupa użytkowników otwierających linki nieznanego pochodzenia – podkreśla Juergen Petzendorfer, Sales Director Cofense.

Wiele firm polega na systemach Secure Email Gateway (SEG), aczkolwiek problem polega na tym, że choć zatrzymują one większość prostych zagrożeń, to nie zawsze radzą sobie z wysublimowanymi atakami. Cofense dysponuje mechanizmem pozwalającym wykrywać te, które są pomijane przez rozwiązania głównych dostawców SEG-ów.

Natomiast HelpSystems zabezpiecza oraz automatyzuje krytyczne procesy IT.  Oferta tej firmy skupia się na dwóch obszarach: automatyzacji i cyberbezpieczeństwie. Portfolio producenta składa się z trzech grup produktowych, obejmujących bezpieczeństwo danych, zarządzanie tożsamością i dostępem oraz ochronę infrastruktury. Ian Davies, Strategic Alliances and Partner Manager w HelpSystems, zwrócił uczestnikom spotkania uwagę na fakt, że oferta tego dostawcy rozszerza się dzięki licznym akwizycjom. W latach 2020-2022 producent przejął aż dwanaście firm z branży bezpieczeństwa IT, w tym Alert Logic, Digital Guardian, PhishLabs cz Vera.

Czas na migracją danych

Jednym z największych wyzwań, przed jakim staje większość firm, jest zarządzanie danymi. Problem polega nie tylko na ich lawinowym przyroście, ale również na ich rozproszeniu. Niejednokrotnie firmowe dane znajdują się w środowisku lokalnym oraz chmurach publicznych należących do kilku usługodawców.

Duży nacisk kładziemy na kwestie związane z migracją danych pomiędzy chmurami prywatną i publiczną. Chodzi przede wszystkim o ograniczenie kosztów związanych z archiwizacją zasobów oraz ich bezpieczeństwem. Dlatego coraz ważniejszą rolę w naszej ofercie  będą odgrywać rozwiązania takich firm jak DataCore czy Spectra Logic – tłumaczy Sławomir Karpiński.

W czasie konferencji Thorsten Schaefer, Regional Sales Manager DataCore, przedstawił system DataCore Swarm – rozwiązanie do przechowywania i ochrony danych, oferujące dostęp za pośrednictwem S3/HTTP dla dowolnej aplikacji, urządzenia lub użytkownika końcowego.

Connect Distribution duże nadzieje pokłada również we współpracy ze Spectra Logic, zwłaszcza w kontekście oprogramowania Vail centralizującego zarządzanie danymi w architekturze lokalnej i wielochmurowej.

Kontakt dla partnerów: Connect Distribution, tel. 22 400 12 34, 882 101 234, sales@connectdistribution.pl

Materiał powstał we współpracy z firmą Connect Distribution.