Z powodu pandemii i przymusowego przejścia na home office firmy zaczęły znacznie bardziej doceniać  sprawną komunikację online z pracownikami czy kontrahentami. Dlatego nawet po pełnym odmrożeniu gospodarki, w ramach tzw. nowej normalności, w wielu firmach nadal będzie się preferować spotkania na odległość. Można przypuszczać, że sporo przedsiębiorstw ograniczy podróże służbowe, jak również na stałe przejdzie na pracę w trybie mieszanym, gdzie tryb home office to obowiązujący standard, a nie wyjątek od reguły. A to oznacza konieczność porozumiewania się zdalnie, zarówno z rozproszonymi zespołami, jak i z kontrahentami czy klientami.  

W tej sytuacji, do efektywnego działania niezbędne stają się narzędzia do szybkiej, niezawodnej i bezpiecznej komunikacji oraz współpracy. Należy do nich ThinkSmart Hub 500, a więc kompleksowe rozwiązanie dla sal konferencyjnych, z wbudowaną łącznością audio i wideo. Urządzenie, w zależności o modelu, współpracuje z takimi platformami jak Microsoft Teams, Skype dla firm i Zoom Rooms. Do uruchomienia wystarczy jedno dotknięcie, a udostępnianie materiałów następuje bardzo szybko. Przy czym obsługę ułatwia interfejs dotykowy, a konfiguracja jest prosta i intuicyjna, niezależnie od wybranej wersji. Co ważne, każda z nich jest zoptymalizowana pod kątem określonej platformy, z odpowiednim fabrycznie instalowanym oprogramowaniem (Teams, Skype albo Zoom) i została wyposażona w tak samo wydajne funkcje, przemyślaną konstrukcję i zabezpieczenia Lenovo ThinkShield. Bezproblemowe uruchomienie i korzystanie z Hub 500 zapewnią usługi pomocy technicznej — od oceny wymagań po wdrożenie.

 

Obrotowy ekran Full HD

Urządzenie wyposażono w dotykowy ekran Full HD o przekątnej 11,6 cala i jasności 300 nitów. Antyodblaskowa powłoka sprawia, że palce nie pozostawiają śladów na ekranie. Wyświetlacz można obracać w zakresie 360 stopni, dzięki czemu każda osoba, która znajduje się w pomieszczeniu, może mieć kontrolę nad hubem. Dzięki zintegrowanym głośnikom, dwóm mikrofonom „wyłapującym” głos dookólnie oraz wbudowanemu systemowi Dolby Audio, użytkownicy mogą mieć pewność, że będą wyraźnie słyszeć każdego ze swoich rozmówców.

ThinkSmart Hub 500 oparto na platformie Intela z procesorem i5-7500T 7. generacji z vPro (do 3,3 GHz, 6 MB pamięci podręcznej) i zintegrowaną grafiką Intel HD Graphics 630. Wraz z wbudowanym SSD o pojemności 128 GB gwarantuje to wydajność niezbędną do płynnych połączeń, jak i możliwość korzystania z szybkiej pamięci masowej. Z siecią można połączyć się zarówno przez Wi-Fi w standardzie AC, jak i łącze LAN.

 

Sprawdzi się w małych i dużych salach

Urządzenie zajmuje bardzo mało miejsca na stole (ma wymiary 279 × 193 × 176 mm), dzięki czemu w sali konferencyjnej jest więcej przestrzeni dla pracowników. Hub 500 przeznaczono do mniejszych pokoi konferencyjnych, ale z łatwością można poszerzyć jego możliwości przy użyciu odpowiednich akcesoriów, co pozwoli korzystać ze sprzętu także w większych pomieszczeniach.

Hub 500 chroni prywatność użytkowników i dane firmy dzięki rozwiązaniom zabezpieczającym ThinkShield. Zainstalowane fabrycznie oprogramowanie Windows 10 IoT ma wbudowane dodatkowe zabezpieczenia, a procesor Intel vPro ułatwia zarządzanie urządzeniami zdalnymi. Pokrywa do porządkowania przewodów jest zamykana przy pomocy zamka Kensington, co chroni porty i zapobiega przypadkowemu odłączaniu przewodów.

Niebawem na polskim rynku pojawi się również urządzenie dedykowane dla mniejszych firm lub osób prowadzących domowe biuro o nazwie ThinkSmart View. Sprzęt ten będzie zintegrowany z platformą Microsoft Teams oraz Zoom.

 

Najważniejsze cechy Lenovo ThinkSmart Hub 500

– uniwersalność,

– bezpieczeństwo,

– wsparcie techniczne,  

– łatwość i wygoda obsługi,

– wysoka jakość obrazu i dźwięku,

– duża wydajność,

– ergonomia.

 

Specyfikacja Lenovo ThinkSmart Hub 500

Procesor: Intel Core i5-7500T vPro

Dostępne platformy: Microsoft Skype Room Systems, Microsoft Teams, Zoom Rooms

Wyświetlacz: dotykowy Full HD 11,6 cali, obracany w zakresie 360°, 300 nitów, antyodblaskowy

Wbudowana pamięć masowa: SSD 128 GB

Grafika: Intel HD Graphics 630

Dźwięk: dwa głośniki 4 W Dolby Audio Premium, podwójny mikrofon

Porty: wejście HDMI, 2 x wyjście HDMI, RJ45, 4 x USB-A 3.0 (1 generacji), zintegrowane gniazdo stereo mikrofonu/wyjścia audio 3,5 mm

Wi-Fi: 2 x 2 AC Intel Wireless-AC 8265, Bluetooth 4.2

Zasilacz: Think Power Connect i adapter 90 W

Certyfikaty: Skype for Business Group i Microsoft Teams lub Zoom Rooms