ATEN: wszystkie oblicza KVM
W portfolio produktowym ATEN znajdziemy całą gamę rozwiązań KVM – od najprostszych po zaawansowane, umożliwiające budowanie złożonych systemów i niczym nieograniczoną ich rozbudowę w przyszłości.
Oferta najprostszych rozwiązań to przełączniki KVM Desktop. Te niewielkie urządzenia umożliwiają korzystanie z 2 – 4 komputerów przy użyciu jednego zestawu monitora, klawiatury i myszy. Obsługują one interfejsy USB-C, Display Port, HDMI, DVI lub VGA oraz udostępniają urządzenia peryferyjne USB i audio (wybrane modele). Przełączanie pomiędzy komputerami może odbywać się za pomocą skrótu klawiszowego, myszy, specjalnego przycisku lub komendy RS-232. Technologia Video DynaSync pozwala na sprawne przełączanie się pomiędzy komputerami bez zmiany rozdzielczości ekranu, niezależnie od ustawień komputera. Desktopowe przełączniki KVM współpracują z wieloma systemami operacyjnymi, więc bez żadnego problemu można jednocześnie pracować na komputerach z Windows, Linux czy Mac OS.
Z kolei przełączniki KVM Cat 5 zaprojektowano w celu usprawnienia zarządzania zasobami IT. Jedną z ich zalet jest kompaktowa obudowa, która zajmuje w szafie rackowej wysokość 1U. Urządzenia udostępniają 8 – 32 porty i można je łączyć w łańcuch, dzięki czemu możliwa jest obsługa nawet 1024 serwerów. Zastosowanie przewodów Cat 5 jako medium umożliwia połączenie z serwerem na dystansie do 50 m. Przełączniki KVM Rack są to także urządzenia do instalowania w szafach serwerowych 19”, które zaprojektowano pod kątem potrzeb średnich i większych środowisk IT. Przełącznik KVM zainstalowany w szafie rackowej ułatwia zarządzanie wieloma serwerami, pozwala zaoszczędzić miejsce i zmniejszyć koszty instalacji. Tego rodzaju rozwiązanie umożliwia też łatwą rozbudowę systemu w przyszłości. Urządzenia, które mogą być wyposażone w różne interfejsy (HDMI, Display Port, DVI, VGA, PS/2, USB), są idealnym rozwiązaniem dla serwerowni, centrów danych oraz laboratoriów badawczych i testowych.
Dzięki konsolom LCD można nie tylko zaoszczędzić cenne miejsce w serwerowni, ale także znacząco zwiększyć efektywność pracy administratora. Niewielka głębokość montażu i konstrukcja Dual Rail (wybranych modeli) sprawiają, że urządzenia te doskonale sprawdzają się w płytkich szafach serwerowych i wszelkiego rodzaju centrach kontroli, w których przestrzeń jest ograniczona (np. wozach transmisyjnych). Konsole LCD są zgodne z najpopularniejszymi interfejsami, takimi jak HDMI, DVI, VGA.
Zdalny dostęp do serwerów i innych urządzeń w centrum danych, z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie, umożliwiają przełączniki KVM over IP.Te łatwo skalowalne rozwiązania oferują dostęp z poziomu BIOS-u do podłączonych urządzeń, zapewniając wysoki poziom bezpieczeństwa danych i ciągłość działania (w przypadku awarii sieci możliwe jest połączenie przez zewnętrzny modem). Przełączniki KVM over IP (a także serwery konsol szeregowych i listwy PDU marki ATEN) użyte wraz z oprogramowaniem do zarządzania CC2000 umożliwiają kontrolowanie w trybie in-band oraz out-of-band całego uruchomionego w centrum danych sprzętu IT, w tym wbudowanych procesorów serwisowych, jak też serwerów fizycznych oraz wirtualnych. Oferta ATEN obejmuje bogaty wybór przełączników KVM over IP. Wśród nich są urządzenia udostępniające 1, 8, 16, 24, 32, 40 i 64 porty, umożliwiające połączenie do 512 serwerów nawet dla 8 użytkowników pracujących jednocześnie.
Wreszcie KVM over IP Matrix System, wyjątkowo uniwersalne i elastyczne rozwiązanie firmy ATEN, a przy tym przyszłościowe, bo oferujące niezwykłe możliwości rozwoju systemu zarządzania nie tylko infrastrukturą serwerową oraz wysoką jakość obrazu (nawet 4K) przy niskiej latencji. Składa się z ono przełączników KVM z serii KE, ekstenderów oraz oprogramowania Matrix Management System (CCKM) i zapewnia monitorowanie, jak też kontrolę komunikacji oraz dostęp do serwerów i komputerów przez infrastrukturę sieciową. Dzięki oprogramowaniu CCKM administratorzy zyskują scentralizowany nadzór nad funkcjonowaniem systemu. KVM over IP Matrix System umożliwia przełączanie sygnałów z dowolnego źródła na dowolne stanowisko, a także wyświetlanie sygnałów na ścianie wideo.
Najbardziej zaawansowane technologicznie przełączniki z powyższej rodziny – modele KE9952/KE9950/KE8952/KE8950 – oferują rozdzielczości obrazu 4K z 36-bitową głębią kolorów i częstotliwością odświeżania 30 Hz, a także łączność w światłowodowej sieci Ethernet (poprzez moduł transceivera SFP). Dodatkowo wybrane modele mogą być zasilane bezpośrednio z przełączników sieciowych oferujących porty PoE. Zastosowane w systemie ATEN opcje bezpieczeństwa (m.in. szyfrowanie przesyłanych danych) umożliwiają jego instalację w dowolnej wielkości data center, a także centrach monitorowania, kontroli i zarządzania siecią.
Dodatkowe informacje: tel. 514 120 220, office@pl.aten.com, www.aten.pl
Podobne artykuły
Skuteczna integracja IT i AV
W ciągu kilku minionych lat nastąpiła szybka ewolucja instalacji audio-wideo – od samodzielnych urządzeń, jak ekrany czy głośniki, do sieciowego ekosystemu IP. A zatem do czegoś, na czym znają się i na czym mogą zarabiać integratorzy IT...
Recepta na krótkie przestoje
Działy IT zdają sobie sprawę, że działanie infrastruktury powinno odbywać się bez przestojów, ale nie zawsze mają pomysł, jak się do tego zabrać.
Strategia ważniejsza od taktyki
Świadczący usługi zdalnego zarządzania infrastrukturą IT powinni ułatwiać klientom przechodzenie od taktycznego administrowania, którego celem jest wyłącznie zapobieganie niepożądanym sytuacjom, do bardziej strategicznego podejścia, odpowiadającego na wiele innych potrzeb.