Od 1 lipca br. Tomasz Mrozowski zostanie nowym prezesem zarządu spółek wchodzących w skład Grupy 3S. Zastąpi w tej roli związanego z 3S od ponad 10 lat, Piotra Pawłowskiego, który złożył rezygnację.

Tomasz Mrozowski dołączył do Grupy 3S w 2019 r. jako reprezentant jej nowego właściciela – spółki P4, operatora sieci Play. Został członkiem zarządu odpowiedzialnym za sprawy organizacyjne (COO).

Tomasz Mrozowski specjalizuje się we wdrożeniach strategii, transformacjach przedsiębiorstw i projektach rozwoju biznesu. W przeszłości pracował z zarządami spółek z WIG20. Od 2015 r. jako dyrektor ds. rozwoju biznesu Play prowadzi projekty strategiczne dla całej grupy. Był m.in. odpowiedzialny operacyjnie za projekt współpracy pomiędzy Play i 3S, rozpoczęty wraz z zakupem udziałów przez P4 w spółkach Grupy 3S w 2019 r.

Nowy szef 3S przed przejściem do Play przez 7 lat był związany z Boston Consulting Group. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Copenhagen Business School oraz KAIST MBA w Korei Południowej.

„Jesteśmy w trakcie ekspansji geograficznej – dynamicznie rozwijamy infrastrukturę i biznes w nowych aglomeracjach, poszerzamy też ofertę” – mówi Tomasz Mrozowski.

Należąca do grupy spółka 3S Data Center inwestuje w centra danych w Katowicach i Bytomiu, prowadzi rozmowy w sprawie pozyskania obiektów w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu.

Piotr Pawłowski, odchodzący CEO grupy 3S, rozpoczął współpracę z 3S (wówczas TKP SA) w 2011 r. Najpierw jako trener biznesu i doradca zarządu, potem jako członek zarządu i dyrektor handlowy. Od października 2018 r. pełni funkcję prezesa i dyrektora zarządzającego. W okresie współpracy Piotra Pawłowskiego z 3S przychody i zatrudnienie wzrosły ponad 4-krotnie, a wartość grupy ponad 10-krotnie.